fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  internetowa szkoła fotografii,  Jak zrobić dobre zdjęcie,  kursy fotografii przez internet,  plener fotograficzny,  zdjęcia

Zdjęcie z dominacją formy i portrety oraz postać w plenerze. Recenzja zdjęć online w internetowej szkole fotografii. 358 Kursy i 350 AFO

Zdjęcie Przemysława Kralki bazuje nad zabawą formą i ujęciem jej w jak najciekawszy sposób. Autor stanął na wysokości zadania i wykreował za pomocą prostych przedmiotów interesujący obraz. Mało tego, fotografia jest również zagadką, tajemnicą do odkrycia przez oglądającego: “jak on to zrobił”.

Patrycja Walczewska zaprezentowała trzy zdjęcia na wysokim poziomie. Autorka uczestniczy w kursie podstaw fotografii, jednak kadry są bardzo zaawansowane. Pomińmy jednak wątek motywacji udziału w danym kursie i skupmy się na zdjęciach. Pierwsze z nich to czarno-biały portret mężczyzny. Zdjęcie cechuje dobrym kadrem z zastosowaniem przesłony, zastawki na pierwszym planie. Dominuje tutaj tajemniczość. Portret jest doskonale oświetlony i skadrowany. Autorka wydobyła z modela interesujące cechy osobowości. Warto wspomnieć, że w zasłoniętym oku tli się iskierka świetlna, która mimo nikłości ma ogromne znaczenie.

Drugie zdjęcie utrzymane jest w odmiennym nastroju, choć jest również czarno-białe. Autorka przedstawia radosny, ciepły odcień macierzyństwa. Największą zaletą zdjęcia jest odpowiedni moment naciśnięcia spustu. Oczywiste jest, że takie chwile nie trwają cały dzień. Jednak wymaga się od fotografa umiejętności wzbudzenia pozytywnych emocji i zamrożeniu ich w kadrze.

Ostatni kadr przedstawia skoncentrowanego człowieka na chwilę przed podjęciem ważnej decyzji życiowej. Plener jest bajeczny, jednak poza i mina modela stoją w kontrze z pięknym miejscem. Nie jest to wadą ujęcia, a wręcz zaletą. Poza tym mamy do czynienia z wymarzonym światłem i prostą kompozycją. Jak widać, w tak atrakcyjnym miejscu i najlepszej dla fotografa porze nawet poza na baczność wypada majestatycznie.

Gratuluję wyśmienitych zdjęć i zachęcam do analizy technicznej publikowanych tutaj zdjęć oraz inspirowanie się nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.