nauka fotografii online

Zdjęcie potrzebuje odpowiedniego formatu. Wyróżnione zdjęcie po recenzji online. 233 KURSY i 227 AFO

Każde zdjęcie potrzebuje odpowiedniego formatu aby było najlepiej odebrane. Umiejętność wystawiania zdjęć jest sztuką, którą zajmują się kuratorzy wystaw. Oni decydują o aranżacji wystawy do zestawu zdjęć, który chcemy pokazać. Inne są potrzeby gdy mamy małe zdjęcia 20×30 cm , a inaczej wystawia się zdjęcia 200x300cm. Żaden z tych formatów nie jest jedyny i obowiązujący.  To fotograf we współpracy z kuratorem decydują jakiej wielkości mają być zdjęcia. Małe formaty potrzebują małych, kameralnych warunków. Duże formaty wymagają dużych przestrzeni.

Na ostatnim spotkaniu online, na których osobiście recenzowałem zdjęcia, omawiałem zdjęcie pejzażowe, które wybitnie potrzebuje dużego wymiaru. Pejzaż przedstawia widok zbocza górskiego. Jest tylko jeden mały motyw, który zdradza nam skalę i ukazuje potęgę gór: to zespół zabudowań u podnóża góry. Dzięki nim możemy w pełni odbierać monumentalność i ogrom zbocza.

Zachęcam do powiększenia zdjęcia, klikając na nim i znalezienie tego mikroskopijnego motywu aby przekonać się o skali na zdjęciu.

Wyróżniłem to zdjęcie właśnie ze względu na umiejętnie pokazaną skalę.

PS. Autora proszę o ujawnienie się w komentarzu. Chętnych zapraszam do uczestnictwa w spotkaniach online: http://kursy.foto-oko.pl/_spotkania_online_z_omowieniem_recenzja_zdjec.htm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.