fotografia dziecięca,  fotografia pejzażowa,  fotografia portretowa,  kurs fotografii,  kursy fotografii przez internet

Zdjęcia dziecięce, portret kobiecy i ujęcie nocne. Wyróżnienia po spotkaniu online z konsultacją zdjęć 347 Kursy i 340 AFO

Scenka sytuacyjna Katarzyny Godziebiewskiej zachwyca swoją prostotą. Autorka zaprzęgła symetrię do pracy. W zdjęciu jest coś więcej, niż tylko ładna kompozycja. Zdjęcie ma charakter symboliczny, jest metaforą życia. Dziewczynka – chłopiec, kobieta – mężczyzna. Warto zwrócić uwagę na kolory, które ułatwiają ukryty przekaz. Drugie zdjęcie autorki ma podobny charakter. Dzieci ustawione są przodem do kamery. Ich naturalność, spontaniczność i dziecięca energia jest tutaj najważniejsza. Jednak umieszczona w tle droga jest wspólnym mianownikiem z pierwszym zdjęciem.

Od zawsze powtarzam, żeby nie używać sztucznego oświetlenia, tylko skorzystać z okiennicy. Natalia Ziemnicka posłuchała i wykonała intrygujący portret kobiecy. Poza dobrym światłem (a jak mogło być inaczej!) autorka wniknęła wgłąb duszy modelki i w efekcie mamy nastrojowe, niebanalne zdjęcie portretowe.

Zdjęcie nocne Sebastiana Lodygi odbiega od typowych zdjęć z rozgwieżdżonym niebem. Na ujęciu panuje nastrój tajemniczości. Widz zastanawia się nad sfotografowanym miejscem i głównymi motywami. Dlaczego tutaj? Kto jest w środku? Zagadkowe miejsce pobudza wyobraźnię oglądającego. Poza dedektywistycznym nastrojem, zdjęcie wykazuje wysokie walory estetyczne, zarówno kompozycyjne, jak i oświetleniowe.

Gratuluję celnych ujęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.