fotografia dziecięca,  fotografia mody,  fotografia przyrody,  fotografia rodzinna,  internetowa szkoła fotografii,  kurs fotografii

Zdjęcia dziecięce, kobieta, kot i ważka. Wyróżnione zdjęcia po opinii na temat zdjęć na kursach online. 318 Kursy i 310 AFO

Pierwsze wyróżnienie otrzymuje Adrianna Grabska. Zdjęcie charakteryzuje się dużym ładunkiem pozytywnej energii, dobrą kompozycją, nienagannym światłem, prostym i estetycznym tłem, estetycznym ubiorem. Jak widać, można zrobić ładne zdjęcie dziecku podczas spaceru.

Kolejne wyróżnienie ląduje u Marioli Mierzwy. Zdjęcie stanu, o którym marzy każdy rodzic: wyszumiane, zmęczone dzieci. Piękne pozy, wdzięczność w oczach dzieci w stosunku do fotografki, która zapewne przygotowała zrealizowaną przed chwilą atrakcję. Proszę brać przykład, jak należy robić zdjęcia dziecięce.

Przemysław Bujarowicz przesłał zdjęcia studyjne, z których dwa wyróżniłem. Zdjęcia charakteryzują się dobrym światłem i kompozycją, prostotą i oszczędnością w środkach wyrazu, umiejętnością pozowania fotografowanych osób. Takie zdjęcia zapadają w pamięci na lata.

Bartek Matysiak zrealizował studyjną sesję zdjęciową z modelką w aranżacji domowej. Mimo, że nie wyeksponowane są nagie połacie ciała młodej kobiety, to jednak doznajemy wrażenia nagości i intymności sceny. Modelka jest dobrze uczesana i wystylizowana. Bartek przyzwyczaił nas do mistrzowskiego operowania światłem i dobrą obróbką komputerową.

Tak ciekawie sfotografowanego kota nie widziałem od dawna, a zwierzaki oprócz dzieci i kwiatów są najbardziej popularnym tematem fotograficznym wysyłanym na spotkania online. Paulina Czerska użyła światła studyjnego i zminimalizowała kolory do czerni i bieli (oraz oczywiście półtonów). Autorka wykazała się poza tym wysoką umiejętnością obserwacyjną i w niezwykły sposób upozowała kota.

Na koniec Karolina Stokwa i jej ważka. Bardzo ładne i proste zdjęcie makro. Takich ujęć brakuje na spotkaniach online. Największą zaletą zdjęcia jest dobra kompozycja zaczerpnięta ze stylistyki haiku, czyli potęga wyrazu minimalnej formie.

Gratuluję dobrych, naprawdę dobrych zdjęć.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.