Jak zrobić dobre zdjęcie

Wyróżnione zdjęcia po spotkaniu online z recenzją zdjęć. Najlepsze prace studentów i uczestników kursów. #680 tydzień nauki.

Anna Kornaś w swobodny sposób operuje światłem, bezbłędne kadruje i potrafi wywołać oczekiwany efekt mimiczny u małej modelki. Ponadto autorka umiejętnie dobiera kolory w fotografowanej scenie. Tego oczekuje oglądający zdjęcia: ładnie sfotografowanego dziecka. To dobry krok w stronę fotografii komercyjnej.

Barbara Kuczyńska wykreowała interesujący plastycznie wizerunek chłopca na plaży. W portrecie okulary słoneczne są przeszkodą, jednak w kategorii fotografii reklamowej lub stockowej, czyli do banku zdjęć ujęcie jest dobrze wykonane. Proszę zwrócić uwagę na piękne światło i umiejętnie dobraną kolorystykę kadru (kontrast ciepło-zimno). Poza tym na wysokim poziomie stoi również kompozycja. Wciągające zdjęcie!

Małgorzata Niemczura zasługuje na wyróżnienie za portret mężczyzny z dzieckiem. Para ładnie wkomponowana jest w zbieg perspektywiczny mostu. Takie podejście pozwoliło na podkreślenie jedności i ukazanie w pełni relacji tata-córeczka. Drugie ujęcie to fotografia zwierzęca. Nie jest to łatwy temat ze względu na wysokie wymagania co do sprzętu, a z drugiej strony łatwości fotografowania zwierząt w zoo. Autorce udało się ująć ciekawą scenę majestatycznie ustawionych młodych jeleni.

Pejzaż w ujęciu Katarzyny Skibickiej, uczestniczki kursu ABC fotografii ogląda się z przyjemnością. Sprawnie zrealizowany kadr z falami na pierwszym planie i kutrem rybackim na drugim skąpany w konturowym świetle zachodzącego słońca. Tęsknota za wyjazdem nad morze chwyta za serce chyba każdego oglądającego to zdjęcie!

Gratuluję ładnych zdjęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.