fotografia pejzażowa,  fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  internetowa szkoła fotografii,  Jak zrobić dobre zdjęcie

Wyróżnione zdjęcia. Nauka fotografii online. #683

Elżbieta Czajka bardzo dobrze zrealizowała lekcją dotyczącą zamrażania ruchu na kursie ABC fotografii. Poza spełnieniem technicznych aspektów, autorka wykonała bardzo udane zdjęcie dziecka, wykorzystując czas zabawy na wzbudzenie w maluchu pozytywnie wyglądających emocji. Efektem jest fotografia dobrze oświetlona i skomponowana.

Wyróżniam zdjęcie portretowe Barbary Kuczyńskiej. Autorka bardzo dobrze radzi sobie z portretami. Na zdjęciach mamy uśmiechniętego chłopca. Jest to cenna cecha fotografa zawodowego – wywołać nieskrępowany uśmiech. Proszę zwrócić uwagę na światło które jest przemyślane i dobrze zrealizowane.

Kadr Małgorzaty Niemczury ukazuje piękno dojrzałego małżeństwa. Pogodne twarze wprowadzają widza w dobry nastrój. Poza dobrą atmosferą mamy tu do czynienia z dobrym warsztatem fotograficznym: umiejętnie zrealizowane światło (brak blików w okularach), dobre pozy i poprawna kompozycja.

Ewa Majak, uczestniczka kursu Pejzażu fotograficznego Karola Nienartowicza, sięgnęła po evergreen – Drogę Trolli w Norwegii. Mimo obfotografowanego motywu, autorka stanęła na wysokości zadania. Wszystkie kryteria dobrego pejzażu zostały tutaj spełnione. Kadr ogląda się z przyjemnością i od wpatrywania się w obrazek człowiek zaczyna planować wyjazd i odwiedziny tego ciekawego miejsca.

Gratuluję udanych kadrów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.