2018_03_27_240_kursy_234_afo_wyroznione_zdjecia_0001_1920px
internetowa szkoła fotografii

Światło w fotografii. Wyróżnione zdjęcia po recenzji zdjęć online. 240 Kursy i 234 AFO

Światło w fotografii to połowa sukcesu. Mam takie powiedzenie, że jeśli wykonasz zdjęcia portretowe przy zachodzącym Słońcu, to praktycznie nie możesz popełnić błędu i masz z automatu dobre zdjęcia. Drugie moje powiedzenie, nieco uszczypliwe mówi, że przy zachodzie Słońca zrobiłbym dobre zdjęcia z zamkniętymi oczami, wiedząc tylko gdzie jest model i Słońce. Staraj się szukać niecodziennych scenerii oświetleniowych, zwiększysz szansę na niecodziennie pozytywny odbiór Twoich zdjęć.

Wyróżniłem dwa zdjęcia po spotkaniu online z recenzją zdjęć. Cechą wspólną jest dobre oświetlenie. Jednak światło, to baza do celnego ujęcia. Na pierwszym zdjęciu widzimy molo w Gdyni Orłowie o wschodzie Słońca. Autorka poszła za poradą z wcześniejszych spotkań online i znalazła motyw przedplanowy w postaci kałuży i tym samym zdecydowanie wzbogaciła tę fotografię. Zdjęcie cechuje wysoka dyscyplina kompozycyjna. Autorka poświęciła wiele uwagi na umieszczenie wszystkich fotografowanych elementów: linii desek, latarni, ławek, proporcji nieba do kałuży, punktu zbiegu perspektywy.

2018_03_27_240_kursy_234_afo_wyroznione_zdjecia_0001_1920px
Molo w Gdyni Orłowie

Drugie zdjęcie autorstwa Wojsława Rubisza dotyka tematyki ornitologicznej. Do zdjęcia pozują czaple na swoim gnieździe. Ptaki są ukazane z dobrego profilu i w dużej ekspresji. Jest to kwintesencja fotografii przyrodniczej. Zdjęcie jest ukazane na tle tafli wody, a otaczające gałęzie są logicznie ułożone i nie przeszkadzają w odbiorze. Jedynym mankamentem jest jakość obrazu. Zdjęcie zostało nieco poruszone lub jakość optyki nie była najwyższych lotów /lub sposób jej ustawienia/. Uniemożliwia to prezentację zdjęcia w dużym formacie.

2018_03_27_240_kursy_234_afo_wyroznione_zdjecia_0002_1920px
Fot. Wojsław Rubisz

PS Autorkę pierwszego zdjęcia proszę o ujawnienie się w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.