2019_03_18_288_kursy_281_afo_fot_Jolanta_Szymanek_1920px
fotografia kulinarna,  nauka fotografii online

Surrealistyczna fotografia kulinarna. Wyróżnione zdjęcie. 288 Kursy 281 AFO

Jolanta Szymanek studentka Akademii Foto Oko, autorka wyróżnionego zdjęcia eksploruje okolice fotografii kulinarnej. Jej to jedno z najciekawszych zdjęć Joli, bo wykracza daleko poza typowy packshot kulinarny lub nieco bardziej zaawansowaną stylizację kulinarną. Zdjęcie zabarwione jest nadrealizmem. Przypominają mi się prace Marcela Duchampa, który zmieniał funkcję przedmiotu codziennego użytku. Ta zmiana była podnoszona do rangi sztuki (np. słynny pisuar podpisany jako “Fontanna”).

Na zdjęciu mamy dwa elementy zaskoczenia: pomidor na tarce, która nie służy do rozdrabniania tego typu warzyw (w zasadzie pomidor to owoc) i efekt działania, czyli rozdrobnione cząstki pomidora przeistaczają się w małe pomidorki. Gratuluję autorce dobrego pomysłu i zachęcam do dalszej pracy w tej dziedzinie.

2019_03_18_288_kursy_281_afo_fot_Jolanta_Szymanek_1920px

2 komentarze

  • Jolanta Szymanek

    Serdecznie dziękuję za wyróżnienie mojej pracy. Sztuka kulinarna tak mnie zainspirowała, że ciągle poszukuję nowego. Wielką nagrodą jest gdy moje prace cieszą oko wtedy wiem, że wykonałam dobrą pracę. Doceniam wyroznienie i obiecuję wiecej zaskoczenia w dziedzinie kulinarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.