fotografia dziecięca,  fotografia pejzażowa,  fotografia portretowa

Stylizowane zdjęcie studyjne, pejzaż refleksyjny, portret kobiecy. Nauka fotografii online. 378 Kursy i 370 AFO

Zdjęcie Przemysława Kralki, studenta AFO wydaje się zrobione podczas koncertu. W rzeczywistości mamy udaną stylizację studyjną. Światło jest bardzo precyzyjnie ustawione. Oświetlenie nie przypomina przypadkowego światła koncertowego, które bardzo często np. daj ogromny kontrast, stanowiący problem dla fotografa.

Dwie udane realizację fotograficzne Natalii Woźniak. Pierwsza to niby-pejzaż. Jednak zdjęcie nie zaistniałoby bez dwojga ludzi kąpiących się w morzu. Zastosowany sztafarz przenosi ujęcie w rejony fotografii o charakterze refleksyjnym. Drugie zdjęcie to intrygujący portret dziewczyny. Mamy tu do czynienia z dobrym światłem, nietypową kompozycją (przestrzeń u góry zdjęcia), i ciekawym spojrzeniem modelki.

Portret Anny Kornaś charakteryzuje się dobrym światłem, jednolitą kolorystyką i przyjemną dla oka ekspresją małej modelki. Prosty zabieg ustawienia jabłka przesłaniającego oko spowodował przełamanie nieśmiałości dziewczynki. Łatwiej jest wykonać zdjęcie dziecku, gdy ono wykonuje jakąś czynność lub się zwyczajnie bawi.

Gratuluję dobrych kadrów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.