2019_08_27_311_kursy_304_afo_Barbara_Jarecki_1920px
fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  fotografia sportowa,  internetowa szkoła fotografii,  kurs fotografii,  sesje zdjęciowe kobiece

Sesja zdjęciowa rodzinna, pin-up girl, street photo i fotografia sportowa. Wyróżnienia 311 Kursy i 304 AFO

Po tym tygodniu recenzji zdjęć na live-ach, online wyróżniłem kilka fotografii z kompletnie odmiennych gałęzi fotografii. Mamy tutaj sesja zdjęciową rodzinną, dziewczynę w stylu pin-up, ujęcie street photo i fotografię sportową.

Pierwsze wyróżnienie przyznaję Agacie Mazur za ujęcie z sesji rodzinnej. Fotografia uderza dobrą atmosferą, rozluźnionymi, pogodnymi modelami, prostym i logicznym upozowaniem postaci, dobrym światłem, umiejętnym operowaniem równowagą tonalną/kompozycyjną (jasne na ciemnym), minimalną obróbką graficzną. stosownym ubiorem i ciekawym plenerem. Czy można coś dodać do tej długiej listy zalet zdjęcia?

2019_08_27_311_kursy_304_afo_Agata_Mazur_1920px

Bartek Matysiak jest autorem zdjęcia w stylu pin-up girl ( plakaty ponętnych, ale nie gołych dziewczyny z lat 40-50 przypinane – pin-up – do ścian w męskich miejscach pracy – ten zwyczaj przetrwał do dzisiaj, tylko zdjęcia są odważniejsze). Zdjęcie charakteryzuje się przemyślaną, spójną stylistyką. Każdy element składowy ujęcia współgra ze sobą. Po stronie mocnych stron można wymienić stylizacje kobiecą, ciekawe miejsce, dobrą kompozycję i umiejętną obróbkę. Warta uwagi jest dobra współpraca z modelką – wyraźnie widać zaangażowanie kobiety. Drugie wyróżnione zdjęcie z tej serii można obejrzeć tutaj…

2019_08_27_311_kursy_304_afo_Bartek_Matysiak_01_1920px

Ujęcie amatora sportów wodnych również należy do Bartka Matysiaka. Proszę zwrócić uwagę na nietypową kompozycję. Umieszczenie postaci bliżej prawej krawędzi kadru jest dobrą decyzją, w opozycji do sztampowych zdjęć prasowych. Do zalet ujęcia najeżą: uchwycenie dynamicznego rozbryzgu wody, prosta kompozycja, dramatyczny wyraz twarzy sfotografowanego miłośnika sportu.

2019_08_27_311_kursy_304_afo_Bartek_Matysiak_02_1920px

Barbara Jarecki poszła zupełnie inną drogą niż poprzednicy. Na wyróżnionym zdjęciu mamy do czynienia z gatunkiem bliskim street photo, czyli fotografii ulicznej. Jednym z pionierów tego gatunku był Henri Cartier Bresson, ojciec decydującego momentu. Myślę, że autorce udało się ująć kilka ciekawych scenek/motywów na zdjęciu w tej zniszczonej dzielnicy. Na zdjęciu mamy pokazany kontrast. Po lewej stronie widnieje bardziej zniszczona część ulicy, natomiast po prawej widzimy wymalowany, interesujący obraz. Na tym architektonicznym tle zamrożone są 2. pojedyncze osoby i konwersująca para mężczyzn. Z każdej z 3. mini-scenek możemy odczytać coś interesującego i to jest największą zaletą tego ujęcia.

2019_08_27_311_kursy_304_afo_Barbara_Jarecki_1920px

Gratuluję autorom ekscytujących ujęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.