2019_09_03_312_kursy_305_afo_Bartek_Matysiak_01_1920px
fotografia,  fotografia dziecięca,  fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  internetowa szkoła fotografii,  Jak zrobić dobre zdjęcie,  nauka fotografii online,  sesje zdjęciowe kobiece

Sesja zdjęciowa kobieca, zdjęcia dziecięce i portrety dokumentacyjne. Wyróżnione zdjęcia po spotkaniu live. 312 Kursy i 305 AFO

Sesje zdjęciowe Agaty Mazur to gwarancja dobrego rzemiosła fotograficznego. Spójrzmy na stylizowane ujęcie z kobiecej sesji zdjęciowej nieopodal zabytkowego obiektu. Zdjęcie charakteryzuje się ciekawym oświetleniem (zachód słońca), dobrą organizacją kadru, umiejętnym upozowaniem i dobrym kontaktem z modelką. Warty uwagi jest kontrast kolorystyczny. Żółta kreacja odcina się od niebieskiego tła, co zwiększa czytelność i atrakcyjność ujęcia.

2019_09_03_312_kursy_305_afo_Agata_Mazur_1920px

Dwa kolejne wyróżnione zdjęcia są autorstwa Bartka Matysiaka. Zdjęcie pokazuje ogromny postęp autora w operowaniu sztucznym oświetleniem i pozowaniem dzieci. Czarno – białe zdjęcie zachwyca wręcz udanym układem postaci i wywołaniem indywidualnego wyrazu twarzy na u każdego z małych modeli (najstarszy nie jest już taki mały, ale autor poradził sobie  wyśmienicie z różnicą wzrostu fotografowanych postaci). Drugie ujęcie to portret podwójny. Zdjęcie jest na tyle dobre, że z powodzeniem mogłoby służyć jako reklama dowolnej marki odzieżowej. Nic dodać, nic ująć.

2019_09_03_312_kursy_305_afo_Bartek_Matysiak_01_1920px

Zdjęcie Pauliny Czerskiej zaklasyfikowałbym do gatunku fotografii dokumentalnej. Mamy tutaj portret dziadka i jego wnuki z kirgiskiej rodziny pasterskiej. Ujęcie cechuje plastyczne, miękkie, boczne światło zachodzącego słońca, atrakcyjną, ale logiczną kolorystyką i dobrym kontaktem z fotografowanymi postaciami. Na każdej z twarzy wyczytać możemy coś interesującego. Na uwagę zasługuje idealny układ postaci. Oczy mężczyzny wydają się być zamknięte jednak z relacji autorki wynika, że jest to niewłaściwy osąd. Nieco skośne, w kształcie łzy oczy to cecha Kirgizów.

2019_09_03_312_kursy_305_afo_Paulina_Czerska_1920px

Gratuluję autorom i życzę dobrego światła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.