fotografia dziecięca,  fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  internetowa szkoła fotografii,  kurs fotografii,  nauka fotografii online,  portret dziecięcy,  portret fotograficzny,  recenzja zdjęć online

Portrety dziecięce, kobiece, męskie. Wyróżnione zdjęcia po ocenie zdjęć online. 396 Kursy i 388 AFO

Zdjęcie Barbary Molak zawiera prosty przepis na dobre zdjęcie dziecka: neutralne tło, rozproszone światło, niezbyt krzykliwy ubiór, uśmiech. W tych czterech prostych punktach zawarte są cenne wskazówki. Czy łatwo je zrealizować? Jak pokazuje liczba nieudanych portretów na spotkaniach online z recenzją zdjęć – bardzo trudno.

Paulina Kotarska ujęła kobietę w chwili rozczarowania graniczącego z rozgoryczeniem. Uczucie jest dobrze wyeksponowane. Ważne aby portret był wyrazisty, bez względu na rodzaj emocji. Autorka spisała się pod tym względem znakomicie. Znalazła klucz do duszy fotografowanej osoby.

Dwa wzorcowe ujęcia Ilony Gęśli pokazują, że w fotografii należy odejmować, nie dodawać. Zabieramy zbędne elementy i zostawiamy tylko konieczne. Minimalizm jest bardzo wskazany przy portretach dziecięcych, ponieważ otoczenie dziecka jest często barwne i wypełnione różnymi przedmiotami.

Paulina Słonecka wykonała portret, który chyba każdy muzyk chciałby mieć w swojej kartotece. Artysta jest pokazany w stosownym kontrastowym świetle z przesłoniętą częścią twarzy symbolizującą wagę muzyki w jego życiu.

Gratuluję udanych kadrów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.