fotografia,  fotografia dziecięca,  fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  internetowa szkoła fotografii,  nauka fotografii online,  obróbka graficzna,  portret dziecięcy,  portret fotograficzny

Portrety dziecięce i kwiat. Wyróżnione prace po webinarze online z recenzją zdjęć. 356 Kursy i 348 AFO

Portret autorstwa Marioli Mierzwy zawiera prosty przepis na udane zdjęcie: rozbawiona dziewczynka w czerwonej sukience na tle kwitnącego drzewa owocowego. Autorka postanowiła zagrać na nucie kolorystycznej i zdecydowanie Jej się to udało. Drugie zdjęcie przedstawia połączone trzy tulipany, które są dla widza nieco zagadkowe bez dokładnego przyjrzenia się ujęciu. Kadr jest pełen spokoju, harmonii, zrównoważenia. Z przyjemnością ogląda się takie banalnie proste ujęcia.

Zdjęcia z użyciem techniki klonowania modne były na początku boomu na aparaty cyfrowe. Osobiście również byłem pod wpływem tego nurtu i zrealizowałem pracę dyplomową w Szkole Filmowej w Łodzi bazując na zdjęciach wykonanych aparatem średnioformatowym 6×7, skanach z filmu i obróbce komputerowej. Natalia Ziemnicka przypomniała nam, że stosowanie dowolnej techniki komputerowej jest słuszne, pod warunkiem użycia jej ze smakiem. Autorka postarała się o dobre pozy, umiejętne rozlokowanie postaci w kadrze i uśmiech młodzieńca, przez co w pełni zasłużyła na wyróżnienie.

Paulina Kotarska jest autorką nietypowego portretu dziecięcego. Odmienność polega na nieszablonowych gestach dziecka. Zasłonięcie połowy twarzy i ukazanie polnego kwiatka w połączeniu z uśmiechem małej księżniczki, jest strzałem w dziesiątkę. Drugie zdjęcie jest zdecydowanie odmienne. Dominuje tutaj spokój, wyciszenie, anielskość. Udany portret z gatunku zdjęć ilustracyjnych z powodzeniem mógłby zaistnieć w banku zdjęć.

Gratuluję autorkom dobrych ujęć. Zapraszam do Akademii Foto Oko .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.