fotografia,  fotografia dziecięca,  fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  internetowa szkoła fotografii,  kurs fotografii,  kursy fotografii przez internet,  nauka fotografii online,  portret dziecięcy,  portret fotograficzny,  zdjęcia

Portret dziecięcy, kobiecy i liść. Kursy fotografii online. Najlepsze zdjęcia po spotkaniu internetowym z recenzją. 360 Kursy i 352 AFO

Adrianna Grabska wykonała zdjęcie portretowe, w stylistyce lat 90-tych. Autorka konsekwentnie używa światła rozproszonego, by po rozjaśnieniu kadru uzyskiwać niniejsze efekty wizualne. Z jednej strony dostrzega się świetlistość twarzy dziecka. Jednak na obraz została nałożona lekko szara kurtyna, obniżająca nieco partie świateł. Proste upozowanie, klarowna kompozycja i wspomniana oryginalna obróbka scalają ujęcie.

Patrycja Walczewska, uczestniczka kursu ABC fotografii popisała się tajemniczym ujęciem portretowym. Twarz kobiety przecięta jest kadrem na pół. To intrygujący zabieg. Do plusów można zaliczyć dobre światło i ciekawą kolorystykę bazującą na kontraście ciepłego światła kluczowego (twarz) i chłodnego światłą tła. Autorka wykorzystała malowanie światłem aby dodać ciepły akcent w drugiej połówce zdjęcia. Ten zabieg również jest spójny z pozostałymi środkami wyrazu użytymi w zdjęciu.

Paulina Kotarska stworzyła portret, obok którego nie przechodzi się obojętnie. Opracowanie wizualne zdjęcia jest niezwykle ważne i może się stać cechą wyróżniającą z miliona innych obrazków (patrz komiksowy obraz w grotesce ekranicznej Sin City Miasto Grzechu w reż. Roberta Rodrigueza i Franka Millera). Autorka zdecydowała się na obniżenie nasycenia barw na zdjęciu. Dzięki takiemu zabiegowi, widz może bardziej się skupić na emocjach zawartych w zdjęciu. Najważniejsze aby zdjęcie intrygowało i zapadało w pamięć i tutaj autorka stanęła na wysokości zadania.

Zdjęcie Marioli Mierzwy-Dudzińskiej z powodzeniem mogłoby zaistnieć w banku zdjęć. W tym medium zdjęcia zawierające dodatkowo metaforę są chętniej kupowane. Nie możemy odmówić walorów estetycznych zdjęciu autorki. Gdybym miał opisać słowami kluczowymi w banku, użyłbym słów: świeżość, poranek, świetlistość, witalność, energia, życie, przyroda.

Gratuluję dobrych ujęć! Poza Patrycją Walczewską, która uczestniczy w kursie podstaw fotografii, pozostałe autorki są studentkami Akademii Foto Oko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.