2019_02_19_wyroznione_zdjecie_284_kursy_277_afo_001_1920px
fotografia,  fotografia kulinarna,  kurs fotografii,  kursy fotografii przez internet,  nauka fotografii online

Portret dziecięcy i fotografia kulinarna. Wyróżnienia w Akademii Foto Oko. 284 Kursy i 277 AFO

Zdecydowałem się na wyróżnienie dwóch zdjęć po ostatnim spotkaniu online z recenzją zdjęć. Pierwsze wyróżnienie wędruje do Bartka Matysiaka (Bartek, które to już z kolei!), studenta Akademii Foto Oko. Oczywiste jest, że słuchacze AFO mają już pewne umiejętności przez przystąpieniem do nauki, ale przykład Bartka jest dowodem, że można szlifować swój warsztat fotograficzny i uczyć się skutecznie na odległość.

Samo zdjęcie to portret dziecka. Odbiega ono od kanonu, który promuję radząc jak robić lepsze zdjęcia. Z twarzy dziecka bije oskarżenie, niechęć, lekka pogarda. Dlaczego więc wyróżniłem to zdjęcie? Za wyrazistość. Zdjęcie nie jest nijakie. Maluje nam się obraz zbuntowanego dziecka. Jestem przekonany, że to chwilowy nastrój, jednak dzieci potrafią nas obdarzyć całą paletą uczuć, nie tylko ciepłych, pozytywnych. Czarno – biały charakter ujęcia, dobry, ciasny kard, mała głębia ostrości wzmacniają przekaz.

2019_02_19_wyroznione_zdjecie_284_kursy_277_afo_001_1920px

Drugie zdjęcie to martwa natura. Martwa natura, to nie tylko owoce i warzywa ułożone w wazonie. Idea ujęcia jest prosta: wsypać zioła, przyprawy do łyżeczek i ustawić je pod kątem prostym. Gdybym Ci opowiedział o tym pomyśle na zdjęcie, to pewnie byś pomyślał, że wyjdzie sztampowa fotka, zwykły foto – pstryk. Jednak liczy się zawsze wykonanie, które tutaj jest na wysokim poziomie. Zwróć uwagę, że wśród przypraw, nie mamy wiodącego koloru. Zdjęcie zostało wykonane zgodnie z opisaną przez mnie metodą, którą można streścić słowami: użyj wielu kolorów w równych proporcjach, bez koloru wybijającego się na pierwszy plan.

2019_02_19_wyroznione_zdjecie_284_kursy_277_afo_002_1920px

Gratuluję  wyróżnionym fotografom. Autora zdjęcia kulinarnego proszę o ujawnienie się w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.