Darmowe kursy fotografii online,  nauka fotografii online,  quiz fotograficzny

Ogłoszenie zwycięzców quizu fotograficznego Sukces Fotografa 2.0

Po zakończeniu konferencji dla profesjonalnych fotografów pt. Sukces Fotografa 2.0 przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Mieliśmy trudny orzech do zgryzienia, ale zgodnie z obietnicą wyłoniliśmy troje zwycięzców, którzy otrzymają od nas książki związane z fotografią.  Szanse były wyrównane, co widać na przedstawionej poniżej tabeli. Kolorami oznaczyliśmy poszczególne webinary. Dzięki temu widać, że niektórzy z Was byli najszybsi i najbardziej precyzyjni w kilku pytaniach na wszystkich webinarach! Niestety do rozdania mamy trzy książki a jak widzicie uczestników, którzy znaleźli się w rankingu było znacznie więcej.

Mieliśmy ex aequo dwa pierwsze miejsca i trzy osoby na drugim, które także miały jednakową ilość punktów ze wszystkich czterech spotkań. Zrobiliśmy więc losowanie, by wśród tych trzech osób wytypować jedną, która otrzyma od nas książkę „Fotografia komercyjna w praktyce” (autor: Kirk Tuck).

Poniżej znajduje się screen z losowania:

2016_12_sukces_fotografa_2-0_losowanie_zwyciezcow

Tabela przedstawia listę wszystkich osób, które zidentyfikowały się pod wpisami na naszym blogi i w komentarzach napisały, pod jakim nickiem logowały się na poszczególnych spotkaniach: Zgodnie z punktacją książki otrzymują Natalia, Agnieszka_2 i Robert.

zdjecie_zwyciezcy

Rozwiązanie konkursu na najlepszy komentarz

1. Bartosz Dombrowski
“Największy problem? Nie ma takiego jednego, bo wszystko może stać się olbrzymim problemem. Zależy to od sytuacji, miejsca, czasu i osób z którymi przyszło współpracować. Czasami jest to, że sprzęt nawalił albo w pośpiechu czegoś zabrakło. Czasami problemem jest osoba, dla której wykonuje się zlecenie – bo jest trudna z charakteru, bo jest typem cwaniaka, bo ma trudności z wyartykułowaniem swoich potrzeb i wizji. Problemem może być nadmiar spraw do ogarnięcia (lub inaczej – braki kadrowe). Zgodnie z przedmówcą, trudności z wyceną zlecenia – to nie tylko problem wyceny własnego kosztu pracy, ale też możliwości klienta (są tacy, którzy zrezygnują, bo za drogo, ale też i tacy, dla których jest za tanio). Problemem omalże nie do przebicia jest harmonijne połączenie życia zawodowego z życiem rodzinnym. Problemem jest też coś, co mam nadzieję dowiedzieć się z tego szkolenia, czyli gdzie jest wąskie gardło w pozyskiwaniu klientów i jak z tym sobie radzić? Reasumując, wszystko co powyżej (i nie tylko to) jest poważnym obciążeniem, ale najbardziej frustrujące są te trzy ostatnie, czyli wycena, reklama i harmonia w życiu osobistym..”

2. Przemek
“Jak zacząć, od czego? Pierwszy klient? Czy to co już potrafię wystarczy? Czy muszę od razu rejestrować działalność? Jak ustalać ceny? Jakie minimum sprzętowe? Czy to są dobre pytania na początek czy może jeśli się u mnie pojawiły to jeszcze daleka droga przede mną ? hmm… dużo tego, może w tej książce są odpowiedzi? :)”

3.Natalia
“Uwielbiam fotografować, uwielbiam wszystko co związane jest z planowaniem sesji zdjęciowej, kreowaniem, ukazaniem mojej wizji danego tematu, pracą ze światłem, kompozycją, pracą z portretowanym człowiekiem… Ale sen z powiek spędzają mi wszelkie kwestie prawne i związane z prowadzeniem działalności. Te wszystkie licencje, prawa autorskie, umowy, rachunki… Jakie zapisy w umowach być powinny by “dmuchać na zimne”, jak je formułować, czego unikać, jak się “nie wkopać” w podejrzane układy? Jak ustalać ceny, jak negocjować z klientem, jak przyciągać do siebie tego “klienta idealnego”, a nie tylko “łapacza tanich okazji”? Jak określić swoją niszę, skoro dobrze sobie radzę w różnych dziedzinach fotografii? Czy trzeba nauczyć się odmawiać, jeśli dostaję propozycję, która co prawda nie sprawi mi radości, ale wiem, że potrafię to zrobić, więc dlaczego miałabym “nie dorobić”?
Myślę, że część odpowiedzi znajdę już podczas webinaru przy pomocy Maryli Bywalec, Szymona Zduńczyka, Weroniki Bywalskiej i innych prowadzących… Ale może udałoby mi się przeczytać też o tym w książce?”

Gratulujemy zwycięzcom! Skontaktujemy się z Wami drogą mailową.

3 komentarze

 • Karolina

  Oj troszkę mnie oszukaliście 🙂 Ja zdobyłam 8 punktów. A widzę, że policzono mi tylko 6 🙁
  Jestem podpisana pod każdym webinarem następująco:
  Cześć 1 – Karolina_1 – 3 punkty
  Cześć 2 – Karolina_1 – 3 punkty
  Cześć 3 – brak
  część 4 – Karolina – 2 punkty

  A to plauje mnie na pierwszym miejscu 🙂 Proszę o stosowną poprawkę.

 • Robert

  Webinary moim zdaniem były bardzo udane;) Dużo konkretnej wiedzy i często podczas wypowiedzi uczestników było tak, że każde zdanie było tak naprawdę ważne i warte zapamiętania. Bardzo cenię sobie te część o umowach, aspektach prawnych, o pracy z klientem i ogólnie duża dawka wartościowej praktycznej wiedzy. Ocena nadesłanych zdjęć i witryn też fajna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.