fotografia dziecięca,  fotografia mody,  fotografia pejzażowa,  fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  fotograia pejzażowa,  internetowa szkoła fotografii,  kurs fotografii,  kursy fotografii przez internet,  nauka fotografii online

Najlepsze ujęcia tygodnia. Kury fotografii online. #700

Okrągła liczba 700 oznacza 700 zrealizowanych spotkań online od 2013 roku. Od września 2013 do sierpnia 2021 omówiliśmy 18554 zdjęć. Tyle statystyki…

Na miano fotografki tygodnia zasłużyła Justyna Dąchór-Rogalewska, wykonując dwa ciekawe portrety dziecięce. Autorka ukazuje jasną i pogodną stronę dzieciństwa – czyli zgodnie ze sztuką fotografii dziecięcej. Chłopiec ukazany jest jako pewny siebie i pełen energii. Autorka ukazała zdobycie przez chłopca pobliskiego drzewa – i to się chwali!

Małgorzata Niemczura utrzymuje stały, wysoki poziom swoich realizacji. Kolejne portrety to dawka dobrego kunsztu fotograficznego zbliżającego autorkę do zawodowstwa. Dobre pozy, ciekawe miny, umiejętnie ustawione światło. To sprawia, że oglądający na dłużej zatrzymuje się przy zdjęciach autorki.

Magdalena Herman-Sobczak uciekła ze słonecznej aury w cień. Wygrała tym sposobem dobre oświetlenie z widocznymi ożywiającymi twarz blikami w oczach chłopca. Niewątpliwą zaletą kadru jest zatrzymany moment zamyślenia “małego Chopina”. Również konwersja zdjęcia do czarno-bieli jest dobrze odbieranym zabiegiem.

Dwa zdjęcia stylizowane ukazują Natalię Bielak jako dobrze władającą aparatem fotografkę. Na zdjęciach mamy dobre pozy i układ ciała, nienaganne, rozproszone światło i ciekawą stylizację i makijaż. Modelka przedstawiona jest w sposób atrakcyjny i to jest najważniejsze kryterium oceny zwłaszcza dl portretowanej osoby.

Aleksandra Kurek prezentuje kolejne niezwykłe zdjęcie czworonoga. Ujęcie odbiega od standardowych realizacji tego typu. Autorka zabiera widza na teren fotografii artystycznej, awangardowej. Interpretację zdjęcia zostawiam każdemu oglądającemu do rozpatrzenia we własnym zakresie.

Intensywna eksploracja i poszukiwania idealnego kadru w tym niezwykłym miejscu zostały zakończone sukcesem. Ewa Majak zaproponowała bajkowy, idealnie skomponowany kadr pejzażowy. Wszystko tutaj zagrało: dogasające światło zachodzącego słońca, mgła, kolejne spójne ze sobą plany.

Gratuluję wybornych zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.