inne

Kup kurs i pomóż Ukrainie

Całkowity dochód ze sprzedaży kursu na pomoc Ukraińcom

Jest to propozycja dla osób, które chcą połączyć pomoc ludziom ogarniętych wojną z własnym rozwojem. Tak też można.

Akcja polega na zakupie kursu Zrozumieć czas i przysłonę na platformie UDEMY. Niedawno wystawiłem tam swój pierwszy kurs. Jest to skrócona i tańsza wersja kursu ABC fotografii (2,5 godziny w stosunku do 10,5 godzin lekcji).

Szczegóły techniczne

Portal odlicza podatek VAT i pobiera prowizję w wysokości około 30% (to bardzo mało, więc skorzystaj TYLKO z linku), jeśli klikniesz w mój specjalny link: https://www.udemy.com/course/kurs_fotografii_online_podstawy_fotografowania_aparat_cp/?referralCode=B3B9C97ED5A580ED21CE

Reszta kwoty trafia do mnie. Dokładne wyliczenie tej kwoty jest praktycznie niemożliwe, bo ceny kursu w różnych krajach są różne, VAT jest zależny od miejsca zakupu, do tego dochodzi prowizja od przewalutowania oraz podatek dochodowy w Polsce.

Orientacyjne wyliczenie dla Polski: cena kursu w podstawowej wersji 70zł. Po odliczniu VAT i prowizji do mnie trafia 37zł. Ta kwota będzie przekazana organizacji pożytku publicznego.

Ja poświęcam swój przychód (kwota wpływu w panelu Udemy), opłacenie kosztów przewalutowania (około 3%) i opłacenia podatku dochodowego 18% i składki zdrowotnej, która jest zależna od dochodu.

Każda kwota ze sprzedaży do piątku 18 marca do godz. 15.00 będzie oddana organizacji pomagającej potrzebującym.

Woronow i rodzina Selezniew (matka z synem) w szpitalu radiologicznym w Kijowie. Poszkodowani w katastrofie w Czarnobylu w 1984 roku. Nie zdolni do pracy, pozbawieni środków do utrzymania. Fot. Szymon Zduńczyk

Czy ta akcja ma sens?

Zastanawiałem się czy ta forma pomocy ma ręce i nogi, ponieważ mniej więcej połowa kosztów idzie na pośredników. Czy nie lepiej zrobić zbiórkę pieniędzy?

Przypomniała mi się scena z wyjazdu na Ukrainę w 2002 roku z Kijowskiego metra. Na przystanku wszedł postawny mężczyzna bez nogi o kulach. Donośnym, dumnym i dramatycznym za razem głosem powiedział, że jest weteranem wojny w Afganistanie i nie ma środków na utrzymanie. Przemierzył cały przedział pociągu i ku mojemu zdziwieniu bardzo dużo osób wrzucało mu do garnuszka pieniądze. Były to żółte, najdrobniejsze monety. Wdowie grosze.

Byłem w relatywnie bogatej stolicy – Kijowie i w najmniejszych wioskach koło Korostenia przy granicy z Białorusią. Bieda była widoczna gołymi oczami. Nawet w Kijowie ciepła woda była dostępna w określonych godzinach. Gdy wlałem sobie 15 cm wody do wanny właścicielka wynajmowanego lokalu dawała wyraźne oznaki niezadowolenia. Woda za długo lała się i to był sygnał do oponowania. W żyrandolach żarówki 25 watowe…

Mimo tej biedy, ludzie wyciągali i wrzucali drobne monety żebrzącym. Zaskoczyła mnie ta postawa totalnie. W Polsce w tym czasie żebracy nie mieli łatwego życia, raczej byli przepędzani, choć Polska dla Ukrainy była krajem dostatku.

Przypomniałem sobie o tych scenkach kiedy rozważałem o akcji pomocy Ukrainie. Zdecydowałem, że zrealizuję tę formę pomocy bez względu na jej skuteczność, bez względu na uzyskaną kwotę, wpisując się mentalność Ukraińców pomagających sobie bez względu na majętność.

Dokumentacja Woronowa, kierowcy pomagającego przy likwidacji szkód wybuchu w Czarnobylu. Nikt mu nie powiedział (władze ZSRR), że jedzie w tak niebezpieczny teren. Uszkodzone praktycznie wszystkie układy życiowe. Człowiek z rentą nie pozwalającą pokryć podstawowe potrzeby.

Co mam konkretnie zrobić?

Pomyśl, czy taki kurs będzie potrzebny Tobie lub twoim bliskim. Można nabywać vouchery. Może jakiś nastolatek w rodzinie interesuje się fotografią? Rejestracja w Udemy trwa kilka minut. Masz dożywotni dostęp do kursu. Kurs będzie na Twoim koncie Udemy. Kurs jest zaktualizowany w 2022 roku, to nie ten kurs z 2013 roku.

Dokonaj zakupu a ja w środę 23 marca 2022 roku ogłoszę na Facebooku i tutaj, pod spodem wyniki. Wkleję screeny. Po przelaniu środków przez Udemy na moje konto dokonam Przelewu po połowie na Polską Akcję Humanitarną i Caritas Polska (żeby pogodzić zwolenników tych dwóch organizacji pozarządowych).

Pomóż biednym ludziom i przy tym rozwijaj się. Zakup po kliknięciu tutaj: https://www.udemy.com/course/kurs_fotografii_online_podstawy_fotografowania_aparat_cp/?referralCode=B3B9C97ED5A580ED21CE

Widok na klinikę radiologiczną w Kijowie. Tablica solidarności powodzian z Florencji z mieszkańcami Czarnobyla. Nawet ten kawałek metalu był celem zainteresowania prawdopodobnie zbieraczy złomu. Bieda i jeszcze raz bieda. Fot. Szymon Zduńczyk

Co ja z tego będę miał?

Poczucie, że zrobiłem co mogłem. Dodatkowo możesz pomóc mi oceniając kurs po zakupie i zapoznaniu się z jego treścią klikając w gwiazdki w skali od 1 do 5. Udostępniam tani, uniwersalny kurs , bestseller w latach 2013-2015.

Dziękuję!

Pokój. Nie wojna.

PS Zdjęcie z czołówki przedstawia kobietę z chorobą rąk ze wsi Sarnowiczi koło Korostenia na skażonym terenie po katastrofie w Czarnobylu. Mieszka samotnie ze swoim mężem. Jej babka był Polką. Obecnie wioska jest okupowana przez wojska Federacji Rosyjskiej. Powyższy tryptyk został nagrodzony II nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficzny Oblicza Ludzi w Otwocku w 2003 roku.

23 marca 2022. Wynik akcji “kup kurs i pomóż Ukrainie”.

Zakupiliście 7 kursów na łączną kwotę 64,12 dolara. Kurs NBP z dnia 23 marca 2022 wyniósł 4,2772 za 1 dolara. Daje to łączną kwotę 274 zł. Po 137 zł wpłaciłem na konto Caritas Polska i Polskiej Akcji Humanitarnej (nie czekałem na przelew środków na moje konto ze strony Udemy). Dziękuję wpłacającym za wzięcie udziału w akcji.

Wkleję tu również potwierdzenia wpłaty jak przelew dojdzie do odbiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.