Darmowe kursy fotografii online,  Darmowe porady fotograficzne

Konferencja Sukces Fotografa wyniki quizu, cz.3 z 4

Za nami już trzy szkolenia online dotyczącego prowadzenia biznesu fotograficznego i odnoszenia w nim sukcesów. Do tej pory otrzymaliśmy  wiele cennych wskazówek przy omawianiu nadesłanych zdjęć uczestników. dowiedzieliśmy się m.in. jakie są różnice między  udzieleniem licencji a przekazaniem praw autorskich, jakie błędy popełniają fotografowie przy umowach z kontrahentami i jakie są 3 najczęstsze błędy w organizowaniu sesji zdjęciowej. Otrzymaliśmy też wiedzę dotyczącą analizy marketingowej strony internetowej fotografa a także poznalśmy odpowiedzi na sporo pytań związanych ze sprzętem fotograficznym.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezentujemy wyniki wczorajszego konkursu z wiedzy fotograficznej.

Pytania:
1. Co to jest dochód?
Odp: Przychód – koszty uzyskania przychodu
2. Zatrudniasz pracownika, któremu płacisz 1000 zł brutto. Jaką kwotę netto otrzyma?
Odp: 910 zł
3. Masz obiektyw 50 mm f 1.8. Przy jakiej przysłonie otrzymasz najostrzejszy obraz (największą rozdzielczość) ?
Odp. Ok. f5.6-f8
4. Jeśli udałoby Ci się podpiąć obiektyw z aparatu wielkoformatowego do lustrzanki małoobrazkowej to ostrość obrazu wzrośnie czy zmaleje?
Odp. Zmaleje.

Najszybciej i najpoprawniej odpowiedzieli:

tabelka_konferencja_sukces_fotografa_2-0_cz-3

Tradycyjnie – jeśli rozpoznajecie swój nick, dajcie nam znać w komentarzu!

9 komentarzy

 • Natalia

  Dzięki za podanie wyników. Fajnie zweryfikować swoją wiedzę. Tym razem zalogowało mnie jako Natalia_1 (dwa poprzednie quizy – nick Natalia) . Pozdrawiam!

 • Karolina

  Acha, no trudno. Musiałam wysłać w momencie wyłączania moderacji i może moja odpowiedz przepadła 😉 No ale dzięki za sprawdzenie. Myślałam, ze zostałam przeoczona.

 • Paulina Brzozowska

  Karolina, sprawdziliśmy to, ale w historii czata nie zostało to zarejestrowane. Moderacja jest zawsze wyłączana na czas quizu w momencie, kiedy jest odczytywane pytanie lub kiedy jest zapowiedź, że czas na quiz.

 • Karolina

  Natomiast odnośnie pytania 4. Ostrość obrazu padającego na matryce sie przecież nie zmieni skoro cały czas to będzie ten sam obiektyw. A czy ostateczny rezultat w pliku RAW będzie ostrzejszy czy nie to zależy od jakości i rozdzielczości matryc porównywanych aparatów :).

 • Karolina

  Na pierwsze pytanie odpowiedziałam jako pierwsza. Tylko moderacja zatrzymała je i sie nie pokazało. Także proszę o odpowiednia poprawkę.
  Moj nick: Karolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.