2017_kurs_fotografii_pejzazowej_krajobrazowej_Karol_Nienartowicz_11
warsztaty fotograficzne

Jak poznałem GIGANTA fotografii pejzażowej?

Znasz giganta fotografii pejzażowej Karola Nienartowicza?
Karol robi niesamowitą karierę fotograficzną. Zna Go każdy, nawet początkujący fotograf pejzażysta. Znają go nie-fotografowie dzięki Jego zdjęcia z podróży poślubnej po Górach Skandynawskich, okrążyły całą Polskę. Karol znalazł się nawet w serwisach plotkarskich, choć pewnie z tego nie był zbytnio zadowolony.

Karol nie usiedzi w jednym miejscu. Nie ma tygodnia, żeby nie wybrał się na wyprawę lub chociaż na wycieczkę po Tatrach /mieszka obecnie w Zakopanem/. Prowadzi do tego masę plenerów fotograficznych, nawet 3 razy w miesiącu.
Okoliczności naszej znajomości są interesujące. To było jeszcze w Gdańsku przed słynnym ślubem. Na początku Karol chciał pracować u mnie, ale częste podróże uniemożliwiłyby stałą współpracę. Później zadzwoniłem do Karola z propozycją innego rodzaju współpracy, ale odpowiedział, że JUTRO MA ŚLUB! Nie wiedziałem jeszcze nic o Jego planach wyjazdu z żoną do Norwegii w podróż poślubną. Ustaliliśmy kontakt po tym wielkim wydarzeniu, bo Państwo Nienartowiczowie planowali wyprowadzić się z Gdańska.

Oniemiałem gdy zobaczyłem zdjęcia z podróży poślubnej. Zapierające dech w piersiach foty obiegły cały świat!
W końcu udało się skontaktować i umówić na osobiste spotkanie w związku z przyjazdem Karola do Gdańska. Miałem konkretną propozycję, na którą Karol od razu zgodził się. Ustaliliśmy realizację dwóch plenerów fotograficznych w Bieszczadach i Tatrach i co najważniejsze, nagranie kursu wideo pt. Fotografia pejzażowa.

I oto jesteśmy już po plenerze w Bieszczadach. Wszystkie miejsca były zajęte w 10 dni. To istny rekord!

W międzyczasie przeprowadziliśmy bezpłatne szkolenie pt. 4. nastroje pejzażowe wg Karola Nienartowicza, na którym Karol odpowiadał na pytania związane z fotografią krajobrazową i omawialiśmy zdjęcia uczestników na spotkaniach online.
Teraz czas na ważniejszy od pleneru w Bieszczadach wydarzenia: plener Tarty, podczas którego zrealizujemy kurs wideo.

Jak to będzie wyglądało zapewne zapytasz? Ekipa będzie skromna: uczestnicy pleneru, Karol Nienartowicz i niżej podpisany. Osobiście zajmę się organizacją i filmowaniem.
Zapytasz: a co z wizerunkami plenerowiczów? Nie będziemy pokazywać twarzy, jedynie w dużym oddaleniu, kiedy wizerunek będzie nieczytelny.

Dlaczego nie zrobisz odrębnego kursu bez uczestników, Szymon? Chciałbym aby uczestnicy pomogli mi w realizacji kursu wideo przez zadawanie dużej ilości pytań Karolowi i ewentualnie mnie. Liczę na pytania związane z techniką fotografowania, sprzętem i wykonanymi zdjęciami podczas pleneru. Pytania i wątpliwości uczestników są bardzo cenne. To są problemy większości fotografujących.

Nota bene wiele z tych pytań nie zadają sobie zaawansowani fotografowie, bo często problemy początkujących są „wymyślone”. Oznacza to, że początkujący wymyśla sobie problemy, których nie ma. Wynika to ze stanu wiedzy, który można określić stwierdzeniem: nie wiem, czego nie wiem.

Plener rozpoczyna się w czwartek, ale umówiliśmy się z Karolem w środę na realizację ciekawego, dodatkowego materiału filmowego pt. Jeden dzień z Karolem Nienartowiczem. Będzie to film trochę biograficzny, trochę edukacyjny, pokazujący jeden dzień z życia fotografa-pejzażysty. Będziemy jeszcze bez uczestników, więc przekażemy, pokażemy, opowiemy o tych zagadnieniach, o których nie bylibyśmy w stanie zrealizować z plenerowiczami.
Po realizacji pleneru i kursu wideo zajmiemy się montażem. Już teraz umówiłem się z moją montażystką, Agnieszką, na intensywną pracę tuż po plenerze aby mniej więcej w tydzień powstał kurs wideo.

Kurs wideo można już nabyć w tej chwili i otrzymać dwa dodatkowe bonusy. Bonusy niestety znikają 21 czerwca przed planowanym terminem pleneru.

Myślę, że to jest dobre rozwiązanie. W zamian za zaufanie i wcześniejszy zakup kursu wideo przed premierą, my dorzucamy 2 bardzo cenne kursy wideo: Myśleć fotograficznie i Zrozumieć czas i przysłonę . Nie jest to nic nowego i stali czytelnicy znają mnie z takiego rozwiązania.

Pozostaje mi tylko zaprosić Cię, na plener Tatry z Karolem Nienartowiczem /i trochę ze mną/, od 22 do 25 czerwca 2017 roku.
Jeśli z jakiś powodów nie możesz przyjechać na plener, zapraszam Cię na kurs wideo z jeszcze dostępnymi do 20 czerwca bonusami.
Dołożymy wszelkich starań aby ten chyba pierwszy w Polsce Kurs fotografii pejzażowej , był najlepiej jak się da wykonanym kursem.
Zapraszam, zapisy są TUTAJ:
http://kursy.foto-oko.pl/_kurs_fotografii_pejzazowej_krajobrazowej_karol_nienartowicz_online_wideo.htm

PS Zostały tylko 4 wolne miejsca na plener, zapraszam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.