fotografia dziecięca,  internetowa szkoła fotografii,  nauka fotografii online,  portret dziecięcy,  portret fotograficzny,  recenzja zdjęć online

Fotografki tygodnia. Wyróżnione prace w internetowej szkole fotografii. #693

Dwa zdjęcia “brzuszkowe” wysłała na spotkanie online Barbara Kuczyńska. Jest to indywidualne podejście autorki do tematu fotografii ciążowej i to jest zaletą wyróżnionych kadrów. Fotografka zdecydowała na kontrastową stylizację, podczas gdy standardowe sesje obejmują kolorowe lub jasne kreacje. Stylizacja została wykonana ze starannością, a użyte środki wyrazu fotograficznego spajają ujęcia.

Małgorzata Niemczura ma oko do fotografowania dziecka. Nacisnęła spust we właściwym momencie i uchwyciła interesujący wyraz – zdumienie na twarzy dziewczynki. Prosta stylizacja, przyciemnienie tła w komputerze i nienaganne światło sumują się dając w efekcie zdjęcie, które ogląda się z przyjemnością. Również bardzo udany jest drugi kadr z kotem w roli głównej. Magnetyzujące spojrzenie przeszywa oglądającego. Wysoki stopień personifikacji jest dojmujący dla widza.

Czyste światło, prosta kompozycja z neutralnym, szarym tłem i duże zaangażowanie małego modela w sesję zdjęciową. Tak w skrócie można określić dwie fotografie Ilony Gęśli. Zdjęcia są na tyle dobre, że każdy rodzic chciałby mieć takie w swoim dziecięcym albumie fotograficznym.

Gratuluję wzorcowych kadrów! Zainteresowanych zapraszam do Akademii Foto Oko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.