fotografia dziecięca,  fotografia pejzażowa,  fotografia portretowa,  portret dziecięcy,  portret fotograficzny,  recenzja zdjęć online,  zdjęcia

Fotografki tygodnia. Wyróżnione prace. Nauka fotografii online

Wyróżniam pracę Małgorzaty Niemczury za ładny portret dziecięcy w świetle okiennym. Autorka bez dużych nakładów pracy wykonała zdjęcie godne wydrukowania i umieszczenia w ramce. Takie zdjęcie może stać się prezentem np. na dzień babci i dziadka. Sprawność organizacji sesji i wykonywania zdjęć jest bardzo ważna w fotografii. Każda sesja to trening dla fotografa i małej modelki.

Wysoko oceniam dwa zdjęcia Ilony Gęśli słuchaczki studium fotografii. Widać wyraźnie wysoki kunszt autorki w fotografii studyjnej. Światło i upozowanie wychodzą na plan pierwszy. Pozy są wystudiowane, ale naturalne. Wyraz twarzy – przyjemny w odbiorze. Drobiazg w postaci naszyjnika wręczony dziecku sprawie, że ręce są swobodnie ułożone i przede wszystkim znalazły się w kadrze (co urozmaica portret).

Wyróżnienie należy się Ewie Majak za impresjonistyczny pejzaż skandynawski. Na szczególną uwagę zasługuje światło skierowane prosto w obiektyw (powodujące ujednolicenie i osłabienie kolorów, co tutaj dało dobry efekt) i symetryczna kompozycja. Autorka podjęła słuszną decyzję o ulokowaniu zdjęcia w niskich partiach naświetlenia.

Gratuluję super zdjęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.