Jak zrobić dobre zdjęcie,  podstawy fotografii,  Słownik Fotograficzny

Co to jest lustrzanka fotograficzna? Jak działa lustrzanka? Darmowy poradnik fotograficzny dla bardzo początkujących.

Witam Cie w nowym cyklu darmowych materiałów wideo pt. SŁOWNIK FOTOGRAFICZNY. W tym pierwszym odcinku dowiesz się o lustrzance fotograficznej. Co to jest lustrzanka fotograficzna? Jak działa lustrzanka? Jak jest zasada działania aparatu fotograficznego?

Witam cię serdecznie z tej strony Szymon Zduńczyk jest to nowy cykl pod tytułem Słownik Fotograficzny. W krótkich poradach wideo opowiem ci o budowie i podstawowych funkcjach aparatu, a także o podstawowych technikach fotografowania. Na tej lekcji opowiem ci o tym skąd wzięła się nazwa lustrzankach. Wytłumaczenie jest bardzo proste. Jeśli w swojej lustrzance  odkręcisz lub wyjmiesz obiektyw, to zobaczysz tak zwane  lustro samopowrotne , które jest potrzebne do tego, żeby odbijać światło i kierować je  do pryzmatu pentagonalnego, inaczej mówiąc jeśli chcesz coś sfotografować i kierujesz obiektyw na motyw, promienieje świetne odbijają się od lustra i trafiają do pryzmatu pentagonalnego gdzie zostają odwrócone i skierowane prosto do wizjera.

Tym sposobem możesz obserwować obraz rzeczywisty, możesz obserwować i masz pełną kontrolę nad komponowaną sceną i gdy naciśniesz spust migawki lustro podnosić się, migawka podnosi się i obraz jest rzutowany za pomocą obiektywu na matrycę cyfrową. W ten sposób lustro, po pierwsze, daje nam obraz w wizjerze, a po drugie gdy podnosi się nie przeszkadza i następuje naświetlenie zdjęcia.

Skończ nierówną walkę ze swoim aparatem i zapisz się na kurs fotografii i ciesz się wspaniałymi ujęciami: Kurs Fotograficzny dla Początkujących…

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.