2019_01_12_wyroznione_zdjecie_na_darmowym_szkoleniu_online_fot_Majka_Durbas_czolowka
Darmowe kursy fotografii online,  fotografia dziecięca,  fotografia portretowa

#1 Wyróżnione zdjęcia w konkursie podczas darmowego szkolenia fotograficznego Techniki pozowania modeli

Od 8 do 15 stycznia 2019 roku przeprowadzam bezpłatne szkolenie fotograficzne dla czytelników bezpłatnego biuletynu fotograficznego. Szkolenie dotyczy ustawienia modeli do zdjęcie. Nie ma tu znaczenia w jakim wieku jest model. Szkolenie pomaga zrozumieć zasady pozowania postaci ludzkiej.

Istotnym elementem bezpłatnego szkolenia jest omawianie zdjęć online, które nadesłali uczestnicy. W pierwszej turze 9 stycznia 2019 recenzowałem 20 zdjęć. Dokonałem wyboru 3 najlepszych. W wyniku braku zgody jednego autora (nie znam przyczyny, może ta informacją do niego nie dotarła?), publikuję 2 wyróżnione zdjęcia.

Pierwsze zdjęcie autorstwa Konrada Urbaniaka ujęło mnie dobrym przednim światłem z licznymi blikami w oczach, nienaganną kompozycją, neutralnym tłem. Jednak największym atutem zdjęcia jest ujęcie chwili, gdy dziecko ukazuje sporą dawkę cech dorosłego człowieka, z uroczym uśmiechem i skrzącymi się oczami. Zdjęcie jest warte wydrukowania i jestem przekonany, że na długo zapadanie w pamięci rodziny Konrada. Tak działają dobre zdjęcia. Odciskają pozytywne piętno w umysłach ludzi na całe dziesięciolecia.

2019_01_12_wyroznione_zdjecie_na_darmowym_szkoleniu_online_fot_Konrad_Urbaniak_1920px

Drugie zdjęcie autorstwa Majki Durbas wyróżnia się ciekawym pomysłem na ujęcie. Mamy interesującą scenografię w postaci firany okraszonej girlandami lampek choinkowych. Zdjęcie jest utrzymane w jednolitej tonacji kolorystycznej. Mimo, że oświetlanie portretu takimi lampami jest dość trudne, autorka wybrnęła z tego problemu wzorcowo. Również modelka jest pokazana w atrakcyjny sposób bez silenia się na wyszukane pozy. Zdjęcie ma charakter świąteczny, związany z Bożym Narodzeniem i znanego wypatrywania pierwszej gwiazdki, co modelka właśnie czyni. Zdjęcie jest spójne i trudne do zaszufladkowania. Trochę mamy tutaj inscenizacji, przygotowania do sesji zdjęciowej, trochę naturalnych rekwizytów świątecznych i stosownej garderoby, sugerujących, że modelka oderwała się od dekorowania choinki i spojrzała w niebo.

2019_01_12_wyroznione_zdjecie_na_darmowym_szkoleniu_online_fot_Majka_Durbas_1920px

Na tym etapie wyborów dokonuję samodzielnie. W finale po 3. spotkaniach online znajdzie się do 9 zdjęć, na które będzie można głosować. W 50% zadecydują uczestnicy szkolenia w 50% wyboru finalistów dokonam osobiście.

Gratuluję autorom!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.