Bez kategorii

#1 Photoshop Elements 10 vs. Photoshop Elements 12 – podstawy obróbki zdjęć

Jakie są różnice między dwoma wersjami programu Adobe Photoshop Elements 10 i 12?

Jak obrabiać zdjęcia w stopniu podstawowym na tych dwóch wersjach programu?

Więcej na temat obróbki graficznej w Adobe Photoshop Elements 10:

KLIKNIJ TUTAJ…

Spodobał Ci się materiał wideo? Napisz komentarz lub polub ten wpis!

 

8 komentarzy

 • Ewa

  Dzień dobry,
  Z przyjemnością obejrzałam materiał dotyczący porównania PS Elements 10 i 12. Dzięki temu dowiedziałam się, że jeśli chodzi o sam interfejs to różnice się niewielkie, więc powinnam się odnaleźć, jeśli zakupię lekcje prowadzone na starszej wersji oprogramowania. Nie ukrywam jednak, że byłabym ogromnie szczęśliwa gdyby pojawił się kurs Adobe Photoshop Elements 13 i od razu dodałabym go do mojej listy “must have”:) Przyjemnie Pan tłumaczy Panie Szymonie – jasno i logicznie.
  Czy jest w najbliższym czasie szansa na kurs z 13?

 • Jerzy

  Dziękuję za lekcje z Photoshop Elements. Niedawno kupiłem polską wersję 13.
  (za niecałe 300zł) W Strefie kursu kupiłem lekcje ale mają kurs ze starej wersji angielskiej 8. Gdyby Pan przygotował kurs z Photoshopa Elements versja 13 taki od A do Z to na pewno znaleźli by się chętni. Zwłaszcza że dla przeciętnego fotoamatora Photoshop CC w abonamencie jest za drogi i zbyt skomplikowany, natomiast Photoshop Elements jest w sam raz.

 • marta

  dzięki serdeczne , mam pytanie czy jest jakaś różnica kiedy dokonujemy obróbki zdjęć do wydruku a np. żeby wstawić na facebook . Jesli jak to na co zwrócić uwagę kiedy zdjęcie chcemy wydrukować?

 • admin

  Cześć,
  dzięki za komentarz. Masz całkowitą rację z histogramem. Byłem bardzo zaskoczony tą różnicą, ale nie wiedziałem, tak na gorąco, o co chodzi.

  Na szczęście mam uważnych słuchaczy i teraz wiadomo o co chodzi. Jeszcze raz:
  wyświetlanie w Photoshopach jest w porządku. Wykonałem tylko dwie różne operacje na poziomach, dlatego jasność obu zdjęć jest różna.

 • Adam

  Dotyczy #1 Photoshop Elements 10 vs. Photoshop Elements 12 – podstawy obróbki zdjęć,
  Witaj Szymon. Lubię Cię słuchać i dlatego chętnie biorę udział w Twoich prezentacjach. Zauważam jednak, że jesteś bardzo nieuważny i jeden Twój błąd prowadzi do bardzo błędnych wniosków. Jeśli po wycięciu części (pustej) histogramu mamy różne wyniki w obu wersjach Elements, to nie należy dziwić się, że tak jest tylko zastanowić się co zrobiono źle, że są takie wyniki.
  A sprawa jest prosta: histogram w E12 jest dokładniejszy i pokazuje barwy występujące w małej ilości – pozioma kreska na histogramie – czas 3:45. Wyciąłeś tu ok 25% całego zakresu. W E10 natomiast histogram jest bardziej zgrubny – poziomy pasek nie jest widoczny i wyciąłeś tu ponad 40% zakresu – czas 3:40.
  Dlatego nic dziwnego, że są różnice w uzyskanych barwach.
  Dlatego nie zdecydowałem się na zakup kursu, mimo, że w pierwszej chwili miałem taki zamiar.
  Mimo, tego komentarza mam nadzieję, że nadal będziesz mnie zapraszał na swoje prezentacje – jak napisałem wcześniej słucham ich z przyjemnością. Adam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.