fotografia,  fotografia dziecięca,  fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  kursy fotografii przez internet,  zdjęcia

Zdjęcie rodzinne, portrety dziecięce. Recenzja zdjęć LIVE. Nauka fotografii online. 349 Kursy i 341 AFO

Czy może być bardziej trywialny gest od pocałunku dziecka? Adrianna Grabska odpowiada fotografom, którzy nie mogą robić doskonałych zdjęć, bo nie mają sprzętu, modeli, asystentów, bo potrzebują wielu miesięcy na zaprojektowanie skomplikowanej sesji: tak można robić dobre, proste, szczere, zdjęcia z marszu.

Zdjęcie Anny Kornaś przypomina mi portrety księżniczek z obrazów renesansowych, czy barokowych. No, może poza siedząca jest nieswoista dla tamtych czasów. Zalety zdjęcia: ładny układ postaci, dobre światło, dobra relacja tonalna pierwszy plan-tło. Znamy tę małą modelkę z innych ujęć i śmiało mogę powiedzieć, że dobrze wyszła na tym zdjęciu, co jest zaletą fotografki.

Na zdjęciu możemy docenić siłę światła okiennego. Zdjęcie jest przykładem, że dla dobrego fotografa wystarczy aparat i okno. Mariola Mierzwa wykazała się umiejętnością akcentowania jasnością poszczególnych plam na zdjęciu. Uwagą widza można sterować za pomocą scenografii i/lub w postprodukcji. Obróbka graficzna jest wyczuwalna, jednak nie jest widoczna.

Gratuluję autorkom, studentkom Akademii Foto Oko super ujęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.