2019_05_28_298_kursy_291_afo_Bartosz_Matysiak_02_1920px
fotografia,  fotografia dziecięca,  fotografia portretowa,  internetowa szkoła fotografii,  nauka fotografii online

Zdjęcia dziecięce. Pozowane zdjęcie kobiety. Wyróżnienia podczas recenzji zdjęć online. 298 Kursy i 291 AFO

Akademia Foto Oko pomaga w wyborze nurtu lub gatunku fotograficznego. Przykładem jest Bartek Matysiak, który jak sam przyznał, myślał, że zajmie się fotografią pejzażową. Jednak po kilku miesiącach nauki i wielu spotkaniach online z omawianiem prac, okazało się, że zdolności słuchacza są skierowane zupełnie w inną stronę. Tym kierunkiem wiodącym jest portret dziecięcy w nostalgicznym wydaniu. Za co wyróżniam niniejsze zdjęcia dziecięce? Mamy tu wszystko, co jest potrzebne w portrecie. Przede wszystkim ujęcia pozwalają zatrzymać się na chwilę. Wyróżniają się magnetycznym działaniem. Pozostałe atuty to dobre światło, spójne z całościową koncepcją zdjęcia, bezbłędna kompozycja, dobra stylizacja (ubiór, rekwizyty, fryzura), umiejętna obróbka graficzna.

2019_05_28_298_kursy_291_afo_Bartosz_Matysiak_01_1920px 2019_05_28_298_kursy_291_afo_Bartosz_Matysiak_02_1920px

Drugie wyróżnienie wędruje do Agnieszki Hunki, która od samego początku w Akademii Foto Oko wykazuje się dużymi umiejętnościami. Najczęściej po wielomiesięcznej nauce diament zostaje oszlifowany. Agnieszka posiadała swój styl zanim zapisała się do AFO. Możemy zaoferować jedynie “polerowanie cennego kryształu”. Zdjęcie charakteryzuje się nietypowym punktem widzenia. Ujęcie jest zabawne. Pokazuje dziecięcą radość, witalność, energię. To celne spostrzeżenie, bo takie jest najczęściej dzieciństwo.

2019_05_28_298_kursy_291_afo_Agnieszka_Hunka_01_1920px

Ostatnia praca, która przykuła moją uwagę to zdjęcie pozowane z kobiecej sesji zdjęciowej autorstwa Agaty Mazur. Zdjęcie charakteryzuje się nietypowym punktem widzenia, umiejętnym zarządzaniem przestrzenią, dobrą kolorystyką. Sesja była starannie przygotowana (strój, uczesanie dodatki, rekwizyt – lustro). Modelka ubrana jest w kreację kontrastującą z odbitym w lustrze niebem, przez co zdjęcie jest bardzo wyraziste. Mimo karkołomnej pozy fotografowanej kobiety autorka wyszła z tarczą z tego ujęcia.

Gratuluję autorom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.