fotografia dziecięca,  fotografia mody,  fotografia rodzinna,  nauka fotografii online,  recenzja zdjęć online,  zdjęcia

Zdjęcia dziecięce, w stylu fashion i podróżnicze

Zdjęcie Marty Gackowskiej zasługuje na wyróżnienie. Mimo, że autorka jest na kursie podstaw fotografii, wykazuje wysokie umiejętności w portrecie studyjnym. Dziewczynka jest przygotowana wizualnie do sesji, poprawnie upozowana, dobrze oświetlona. Szczególną uwagę należy zwrócić na intrygujące spojrzenie i lekki uśmiech Mona Lizy – to zasługa dobrej pracy Pani Fotograf.

Praca Natalii Ziemnickiej należy do humorystycznej. Kolorowo ubrana dziewczynka bawi się w smakosza czekolady. Jak widać na zdjęciu, nie jest zachwycona smakiem. Uchwycenie tej niecodziennej miny jest niewątpliwie zaletą ujęcia. Dodatkowo należy pochwalić światło, które punktowo pada na twarz dziecka ożywiając portret.

Zdjęcie Bartka Matysiaka utrzymane jest gatunku fashion, czyli mody. Siłą zdjęcia jest prostota środków i autentyczność zaaranżowanego kadru. Mamy wrażenie, że modelka wyszła na chwilę z budynku aby odpocząć na minutę od codzienności. Dodatkowym atutem jest spajająca całość poza i dobre światło.

Karolina Stokwa przesłała zdjęcie podróżnicze do oceny. Mam tu na myśli rodzaj fotografii wykonywanej nie na wycieczkach zorganizowanych (gdzie nie mamy wpływu na przebieg zdarzeń), tylko na indywidualnych wyprawach. Nie wiem jak było naprawdę, jednak pozytywny odbiór fotografii zachęcił mnie do takiej hipotezy. Główną zaletą zdjęcia jest jego kompozycja. Należy pogratulować autorce udane rozłożenie motywów w kadrze. Dodatkowo podział warstwowy (sieci rybackie, łódki, osiedla), w pozytywny sposób porządkuje kadr.

Adrianna Grabska zaprezentowała zdjęcie młodego pasjonata wschodnich sztuk walki. Zdjęcie cechuje niezwykła równowaga kompozycyjna (tonalna), umiejętne opracowanie graficzne (trudno dostrzec negatywne efekty obróbki), dobre, stosowne światło i właściwy moment naciśnięcia spustu migawki. Dobry portret i jednocześnie zdjęcie sportowe.

Gratuluję dobrych strzałów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.