fotografianauka fotografii online

Wyróżnione zdjęcie 254 kursy 247 AFO. Nostalgia, smutek, porzucenie

10 lipca 2018 — by Szymon Zduńczyk0

main

fotografianauka fotografii online

Wyróżnione zdjęcie 254 kursy 247 AFO. Nostalgia, smutek, porzucenie

10 lipca 2018 — by Szymon Zduńczyk0

Wyróżnienia po spotkaniach online, na żywo z oceną nadesłanych zdjęć nie są regułą. Czasami po prostu nie ma zdjęć, które chciałbym wyróżnić. Należy wiedzieć, że na spotkania online nadsyłane są najczęściej zdjęcia początkujących fotografów, którzy zmagają się z obsługą aparatu. Zatem każde wyróżnienie jest na wagę złota.

Po tym tygodniu postanowiłem wyróżnić zdjęcie Michała Milera, przedstawiające pozostawione na strychu podkoszulki. Trudno mi ocenić ich rozmiar. Czy są to koszulki dziecięce, czy dla dorosłych? Nie wiem. Wiem, że oglądając to zdjęcie, moja wyobraźnia zaczyna pracować i dopowiadać historię do tego nostalgicznego obrazka. Dawno zapomniane elementy garderoby, spowite pajęczynami, przyprószone kurzem naniesionym przez sypiące się poddasze. Dlaczego to pranie nie zostało zdjęte? Wyczuwam dramat rozpisany na te dwie smutne koszuliny. Są one niepotrzebne. Albo osoba, która powiesiła to pranie nie jest w stanie je zdjęć, albo właściciel tych ubrań już je nie potrzebuje.

Przyczyna porzucenia koszul może być bardziej prozaiczna lecz w mojej głowie pisze się scenariusz. Gratuluję autorowi wrażliwości, bo większość zdjęć ze strychów lub zdewastowanych miejsc nie niesie żadnych refleksji oprócz poczucia zniszczenia.

2018_07_03_wyroznione zdjecie_254_kursy_247_afo_Michal-Miler_1920px

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × two =

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.