fotografia dziecięca,  fotografia noworodkowa,  fotografia pejzażowa,  fotografia portretowa,  fotografia zwierzęca,  kursy fotografii przez internet,  nauka fotografii online

Wyróżnione zdjęcia. Szkoła fotografii online #695

Barbara Kuczyńska wykonała dwa wyróżniające się zdjęcia. Kadry są utrzymane w ciemnych jesiennych, złamanych, chłodnych kolorach. Na tym tle maluje się dobrze wyodrębniony portret dziewczynki. Mimika dziecka jest spójna z kolorystyką i kontrastem między twarzą a tłem. Całość dowodzi o dużym kunszcie autorki.

Portret kobiecy Ilony Gęśli utrzymany jest w charakterystycznej dla autorki stylistyce. Mamy tutaj czarno-białe zdjęcie z przednio-górnym oświetleniem. Udanym zabiegiem jest wkomponowanie rąk w zawartość kadru. Mimika jest również pozytywnie odbierana przez widzów. Zdjęcie bez wątpienia jest profesjonalnie wykonane.

Dwa kadry Magdaleny Gruszki, słuchaczki studium fotografii online, z pewnością muszą zawrzeć się w gronie wyróżnionych. Autorka zdecydowała się do wykonania zdjęć niemowlęcych. Zdjęcie kolorowe charakteryzuje się dobrym momentem naciśnięcia spustu. Na takie chwile czekamy podchodząc do fotografowania bobasów. Czarno-biały kadr urzeka bliskością, ukazaniem skali i bogactwem półtonów zawartych w obrazie.

Ewa Majak dowodzi, że pejzaż nie jedno ma imię. Zdjęcia wykonane są w świetle rozproszonym, co wydawałoby się jest błędem. Jednak patrząc na fotografie, bez wątpienia można przyjąć celowość takiego działania. Oszczędna kolorystyka, niska tonacja zdjęcia, obecność mgieł dowodzą, że kadry nie są przypadkowe. Proszę zwrócić uwagę na wysmakowaną kompozycję w zdjęciu pionowym i obecność postaci w zdjęciu poziomym. To dodatkowe atuty ujęć.

Małgorzata Niemczura wykonała zdjęcie kota. To tak popularny temat, że łatwo o banał. Jednak autorka stanęła na wysokości zadania i portret zwierzaka zapewne przykuwa wzrok, nie tylko fanów czworonogów.

Gratuluję wybornych zdjęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.