fotografia kulinarnanauka fotografii online

Surrealistyczna fotografia kulinarna. Wyróżnione zdjęcie. 288 Kursy 281 AFO

5 kwietnia 2019 — by Szymon Zduńczyk2

main

fotografia kulinarnanauka fotografii online

Surrealistyczna fotografia kulinarna. Wyróżnione zdjęcie. 288 Kursy 281 AFO

5 kwietnia 2019 — by Szymon Zduńczyk2

Jolanta Szymanek studentka Akademii Foto Oko, autorka wyróżnionego zdjęcia eksploruje okolice fotografii kulinarnej. Jej to jedno z najciekawszych zdjęć Joli, bo wykracza daleko poza typowy packshot kulinarny lub nieco bardziej zaawansowaną stylizację kulinarną. Zdjęcie zabarwione jest nadrealizmem. Przypominają mi się prace Marcela Duchampa, który zmieniał funkcję przedmiotu codziennego użytku. Ta zmiana była podnoszona do rangi sztuki (np. słynny pisuar podpisany jako „Fontanna”).

Na zdjęciu mamy dwa elementy zaskoczenia: pomidor na tarce, która nie służy do rozdrabniania tego typu warzyw (w zasadzie pomidor to owoc) i efekt działania, czyli rozdrobnione cząstki pomidora przeistaczają się w małe pomidorki. Gratuluję autorce dobrego pomysłu i zachęcam do dalszej pracy w tej dziedzinie.

2019_03_18_288_kursy_281_afo_fot_Jolanta_Szymanek_1920px

2 comments

  • Szymon Zduńczyk

    10 kwietnia 2019 at 18:59

    Jola, gratuluję!

  • Jolanta Szymanek

    5 kwietnia 2019 at 16:05

    Serdecznie dziękuję za wyróżnienie mojej pracy. Sztuka kulinarna tak mnie zainspirowała, że ciągle poszukuję nowego. Wielką nagrodą jest gdy moje prace cieszą oko wtedy wiem, że wykonałam dobrą pracę. Doceniam wyroznienie i obiecuję wiecej zaskoczenia w dziedzinie kulinarnej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.