main

fotografiafotografia dziecięcafotografia noworodkowafotografia pejzażowafotografia portretowafotografia rodzinnainternetowa szkoła fotografiiJak zrobić dobre zdjęciekurs fotografiinauka fotografii onlineportret dziecięcyportret fotograficzny

Sesja zdjęciowa kobieca, dziecięca, noworodkowa i pejzaż. Kursy fotografii online z omówieniem prac. 369 Kursy i 361 AFO

20 sierpnia 2020 — by Szymon Zduńczyk0

Zdjęcia Pauliny Kotarskiej (5. miesiąc w Akademii Foto Oko) cechują się dobrym światłem, umiejętnym upozowaniem modelki, prostotą i estetyką obrazu i dużą dozą naturalności. Z dużą przyjemnością ogląda się tak dobre zdjęcia zarówno w tonacji czarno-białej jak i kolorowej.

Ilona Gęśla przesłała dwa zdjęcia dziecięce o odmiennym wyrazie. Chłopiec to zdobywca. Z jego miny wnioskujemy, że potrafi znaleźć rozwiązanie nawet w najtrudniejszych sytuacjach (plątanina lin hamaka). Dziewczynka to kruszynka zostawiona sobie, która szuka miejsca w swoim malutkim życiu. Tak może odbierać zdjęcia widz i to jest zaletą fotografki, która umiejętnie kształtuje wyraz zdjęcia.

Karolina Tatarowska może poszczycić się tym portretowym ujęciem. Dziecko jest ukazane w sposób interesujący z intrygującą miną. Autorka zastosowała nietypowy punkt widzenia i wybrnęła z trudów dość niewdzięcznego charakteru światła.

Przemysław Kralka popisał się mistrzostwem w portretowaniu swojego potomka. Dobrze się przygotował do tej pierwszej sesji zdjęciowej i efekty są zdumiewające. Mimo, że w tym temacie trudno znaleźć świeży punkt widzenia, autor przetrawił temat fotografii noworodkowej i światło dzienne ujrzały niebywałe kadry. Gratuluję dobrych ujęć i narodzonego dziecka!

Robert Czyżewski wykonał dość oryginalne zdjęcie jak na kanon fotografii pejzażowej. Z aptekarską precyzją kreśli kolejne elementy kompozycji, dające zaskakujące zestawienie. Autor poza interesującą porą zaciekawia nas przede wszystkim zmyślną kompozycją, układem motywów, niczym z malarstwa sztalugowego.

Gratuluję wszystkim autorom wyśmienitych zdjęć. Jestem z Was dumny!

Leave a Reply

Your email address will not be published.