fotografia,  fotografia dziecięca,  fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  internetowa szkoła fotografii,  Jak zrobić dobre zdjęcie,  kursy fotografii przez internet,  zdjęcia

Portrety, zdjęcia dziecięce. Wyróżnienia. Nauka fotografowanie online. 333 Kursy i 315 AFO

Intrygujące spojrzenie, ciekawe, proste oświetlenie okienne, czapka na bakier i przyjemna kolorystyka. Tak w kilku słowach możnastreścić portret dziecięcy Bartka Matysiaka. Warto zwrócić uwagę na zastosowaną ogniskową i małą głębię ostrości (85 mm i f1,4), które to pozwalają na wykonanie tak bliskiego oraz intymnego zdjęcia.

Zdjęcie Karoliny Stokwy, pomimo dość rozpraszającego uwagę ubioru przebiło się do świadomości odbiorcy przez to magiczne spojrzenie dziecka. Ujęcie jest dowodem, że ładunek emocjonalny może być silniejszy od jasnych i ostrych motywów/kształtów zawartych w zdjęciu. Dobra decyzja konwersji na monochrom.

Mariola Mierzwa kontynuuje cykl zdjęć ze swoimi małymi modelkami. Tym razem mamy je w zimowej scenerii. Prosty kadr z małą liczbą motywów, wszystko przykryte estetyzującym śniegiem i para ładnie pozujących dziewczynek to przepis na sukces.

Zdjęcie Marty Gackowskiej przypomina mi XVIII wieczne malarstwo holenderskie. Jednak jest to zaletą tego zdjęcia. Dobre światło pasuje do stylizacji. Urzeka również niezwykłe spojrzenie młodej modelki. Drugie zdjęcie autorki przykuwa wzrok pozą, a przede wszystkim pewnością siebie i pogodą ducha małego modela.

Ciekawy portret wykonała Ilona Gęśla. Wyczekała odpowiedni moment i wykorzystała światło zachodzącego słońca, które w magiczny sposób oświetliło tylko buzię chłopca. Dzięki temu zabiegowi zdjęcie jest czytelne. Twarz jest najjaśniejszym motywem na zdjęciu. Nic nie przeszkadza w odbiorze niuansów mimiki rozgrywającej się na buzi malca.

Gratuluję dobrych zdjęć i zapraszam do Akademii Foto Oko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.