fotografia artystyczna,  fotografia dziecięca,  fotografia noworodkowa,  fotografia portretowa,  fotografia rodzinna,  internetowa szkoła fotografii,  nauka fotografii online,  portret dziecięcy,  portret fotograficzny,  recenzja zdjęć online

Portrety dziecięce, sesja niemowlaka i kobiety. Recenzja zdjęć online po kursach fotograficznych. 394 Kursy i 386 AFO

Paulina Kotarska w sposób sugestywny portretuje dziewczynkę, przekonując nas do zimowej aury panującej na sesji zdjęciowej. Nie jest łatwą sztuką wykonać zdjęcie, na którym dziecko rozdmuchuje sypką substancję i jednocześnie ma otwarte oczy. Z tym zadaniem poradziła sobie autorka w doskonały sposób. Chłodne spojrzenie małej modelki współgra z wytworzonym wrażeniem niskiej temperatury.

Szczere spojrzenie i naturalna mina małego piłkarza zdecydowanie przekonuje nas do zdjęcia wykonanego przez Paulinę Słonecką. Poza wyrazem twarzy, na uwagę zasługuje logiczna kolorystyka i bezbłędna kompozycja.

Zdjęcie Beaaty Zawacki nie mieści się w konwencji portretu dziecięcego. Ujęcie bliższe jest nurtowi fotografii artystycznej, poruszającej ważny problem społeczny/życiowy. Zdjęcie może był odbierane wielorako i z powodzeniem posłuży za ilustrację współczesnych rozterek ludzkich.

Gosia Niemczura jest autorką udanego portretu podwójnego wnuczki i dziadka. Zapatrzona z uwagą dziewczynka na kolanach zaangażowanego w zabawę mężczyzny. Niewątpliwym plusem zdjęcia jest światło – rozproszone, jednak nie pozbawione niezbędnego światłocienia.

Czy jest to efekt współpracy fotografa z niezwykle wdzięcznym niemowlęcym modelem, czy wytężonej pracy tego pierwszego? Może jedno i drugie? Mirosław K. wykonał trzy wzorcowe ujęcia niezwykle pozującego malca. Na takie momenty należy wyczekiwać podczas sesji zdjęciowej dziecięcej. Doskonałe światło, idealne pozy i miny zapadające na długo w pamięci.

Dwa portrety Macieja Mąki otwierają dział łamania zasad. Autor wytycza własne zasady oświetlenia, kompozycji i pozowania. Jest w swoich działaniach konsekwentny i błędy potrafi przekuć na własny styl.

Gratuluję wyróżnionych prac! Zapraszam do nauki fotografii online.

PS. Dla uczniów, studentów przygotowałem krótki poradnik o tym, jak poradzić sobie z brakiem parametrów ekspozycji na zdjęciach (w EXIFach).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.