fotografia dziecięca,  fotografia portretowa,  internetowa szkoła fotografii,  Jak zrobić dobre zdjęcie,  kurs fotografii,  kursy fotografii przez internet,  nauka fotografii online,  portret dziecięcy,  portret fotograficzny

Portrety dziecięce, portret podwójny, martwa natura. Wyróżnienia. Najlepsze zdjęcia po LIVE z recenzją zdjęć. 354 Kursy i 345 AFO

Smutne zdjęcie dziewczynek wtłoczonych w drewniane przepierzenie i za kurtyną z siatki, to dzieło Marioli Mierzwy. Na tym zdjęciu, potocznie mówiąc, wszystko się zgadza. Każdy z użytych środków wyrazu współgra ze sobą – jak w filmie fabularnym. Ujęcie aktualne w obecnej sytuacji światowej.

Natalia Ziemnicka prezentuje portret chłopca w czarno-białej tonacji. Ujęcie epatuje siłami witalnymi młodego człowieka i udziela się widzowi. Dobra kompozycja, światło i upozowanie dopełnia całości. Warto zwrócić uwagę na ulokowanie chłopca pomiędzy konarami drzewa. Przypuszczalnie ten zabieg sprawił, że młodzieniec poczuł się bezpiecznie mimo ataku teleobiektywem fotograficznym.

Paulina Kotarska wykreowała dość dramatyczny świat na zdjęciu z wizerunkiem dziewczynki. Jest to odmienne spojrzenie na dzieciństwo. Zdjęcie mogłoby stać się wiodącym obrazem w kampanii społecznej. Nie jest to minus zdjęcia. Ważne jest, aby wykreować wyrazistą wizję dzieciństwa i na tym zdjęciu autorka spełniła ją w całości. Drugie ujęcie jest bardziej konwencjonalne, sielskie. Mamy więc pokaz umiejętności kreowania skrajnych nastrojów przez uczestniczkę kursu.

Przepis na proste i dobre zdjęcie: ustawić dwie osoby na neutralnym tle w rozproszonym świetle, wzbudzić w nich pozytywne emocje i nacisnąć spust. Oczywiście to wielkie uproszczenie, ale Mirosław K. spełnił wszelkie wymogi bardzo dobrego zdjęcia na tym portrecie podwójnym.

Zdjęcie Agnieszki Ezeonwurie przypomina mi znane z historii fotografii ujęcie rozbryzgu kropli mleka Edgertona (Harold Eugene Edgerton Milk Drop 1936r. znany jako Papa Flash). Ujęcie ma wysokie walory estetyczne i w prostocie autorka ulokowała swoje nadzieje na dobre zdjęcie. No i udało się.

Gratuluję słuchaczom Akademii Foto Oko i uczestnikom pojedynczych kursów z możliwością wysłania zdjęć do recenzji online.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.