fotografia,  fotografia dziecięca,  fotografia pejzażowa,  fotograia pejzażowa,  internetowa szkoła fotografii,  kursy fotografii przez internet,  nauka fotografii online,  portret fotograficzny,  recenzja zdjęć online,  Studium fotografii online

Najlepsze zdjęcia tygodnia. Szkoła fotografii online. #723

Dwa interesujące zdjęcia pejzażu skandynawskiego zaprezentowała Ewa Majak. Wstrzeliła się idealnie w kapryśna północną pogodę. Proszę brać przykład z autorki i kadrować zdjęcia optymalnie do zawartości. Niemal kwadratowy kadr pokazuje wszystko co powinno być zawarte w dobrym pejzażu: wielość planów, główny motyw (miasto z kościołem w środku), dobra relacja pomiędzy wyspami (liczba oraz odległość), równowaga kompozycyjna w końcu postać dopełniająca kompozycji. Takie proporcje boków nie przeszkadzają. W drugim ujęciu dodatkowo zawarte zostały owce, które urozmaicają zdjęcie. Oczywistością jest dobre światło (dobry kąt względem aparatu i wysokość nad horyzontem).

Małgorzata Niemczura wytrwale dokumentuje swoją małą księżniczkę. Efektem są zdjęcia pozowane i reportażowe z różnych sytuacji. Tym razem autorce udało się uchwycić ciekawą minę dziecka zafascynowanego instrumentem muzycznym. Ładne światło dające łagodny światłocień jest niewątpliwą zaletą kadru. Czarno-biała formuła również jest dobrą decyzją.

Gratuluję studentkom Akademii Foto Oko wybornych kadrów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.