main

Jaki wybrać aparat fotograficzny

2 – Jaką kupić lampę błyskową do lustrzanki?

7 stycznia 2013 — by Szymon Zduńczyk6

Witam. Dziękuję za wszelkie informacje dot. sztuki fotografowania. Lubię robić zdjęcia i im więcej czytam, to coraz więcej zauważam błędów w moich zdjęciach. Moim ulubioną formą jest portret, macro i krajobraz. Posiadam A380 z kitowym obiektywem (18-55). W przyszłości chciałbym rozbudować ten sprzęt.

…. Jaką lampę zewnętrzną? …

Pozdrawiam Władek S.

Do pytań Władka dołącza się jeszcze jeden czytelnik:

Witam.Zgłaszam się z wielką prośbą. Jestem posiadaczem Nikona D3100 i chciałbym kupić do niego lampę błyskową. Niestety nie mogę wydać zbyt dużo pieniędzy. Czy mógłbyś mi doradzić jakąś w cenie do 300 zł ?

Bardzo proszę o odpowiedz bo jest to dla mnie ważne 😉

Więcej o fotografowaniu lampą błyskową TUTAJ.

Czy coś pominąłem? Napisz komentarz pod spodem.

6 comments

 • Anna

  6 maja 2019 at 12:36

  Super

 • Grzegorz Bienkowski

  8 stycznia 2018 at 10:45

  Dzięki za kolejny wykład. Znów coś więcej wiem.
  gb

 • Mirosław jabłoński Zakopane

  17 lutego 2015 at 17:57

  witam dziki za poradę w sprawie dodatkowej lampy błyskoiwej kupując aparat doradzono mi abym od razu zakupił tę lampę „Metz” for NIK że to jest bardzo dobra lampa o tyle może jest nie tak ponieważ nie skręca w lewo i w prawo jedynie przód i tył prubowałem zakładać odwrotnie ale styki nie pasowały i nie swieciła tak ze zakłam tak jak ma byc. Robiłem nią na imprezach u znajomych w kościele u rodziny na chszcinach spisywała się dobrze nie narzekam pozdrawiam tych którzy taka mają Mirosław zakopane

 • admin

  18 września 2014 at 21:59

  Jeśli upadną z metra na beton, to są tak samo mocne jak Metz made in Germany. Sprawdziłem kilka razy.

 • andrzej3511

  15 września 2014 at 18:17

  Potwierdzam: lampa wymieniona przez kashiash jest ze wszech miar godna polecenia. Kupiłem dwie od razu. Na e-bay’u są poniżej 300 złotych, duże firmy z Chin przysyłają w kilka dni, krócej niż tydzień.
  Kupiłem również YN 565EX. Jestem nią zachwycony – w trybie auto ustawia światło perfekcyjnie, czy jako wypełniające w ciągu dnia, czy jako główne nocą. Może to i niehonorowo… ale za to jak wygodnie!
  Przy fotografii nocnej ma jeszcze jedną zaletę: po naciśnięciu spustu migawki na pierwszy skok oświetla scenę laserowymi znacznikami i to pozwala na bezproblemowe ustawianie ostrości, nawet w kompletnych ciemnościach.

  W sumie za niecałe 1000 złotych mam zestaw błyskowy, który pozwala mi poważnie myśleć o portrecie, ze światłem głównym, wypełniającym, jak trzeba to i kontrowym…

  Generalnie: polecam tę firmę, najwyraźniej chcą wejść trwale na rynek i pracują ostro na reputację – skutecznie. Ich sprzęt jest starannie wykonany, z dobrych materiałów. Moje „jongi” wyglądają zupełnie bez kompleksów przy „sabinkach” nikona. Są przy tym i lepsze i znacznie, znacznie tańsze.
  Aaaaa, jeszcze i to: upadek z wysokości metra nic im nie robi – sprawdzone, choć w niezamierzony sposób, hehehehe

 • kashiash

  8 kwietnia 2013 at 20:52

  youngnuo 560 III
  duza liczba przeowdnia, wbudowany odbiornik do wyzwalaczy
  cena niewiele wyzsza od oczekiwanej

Leave a Reply

Your email address will not be published.