kurs fotografii

Dlaczego stosunkowo mało firm produkuje kursy wideo?

12 kwietnia 2017 — by Szymon Zduńczyk0

main

kurs fotografii

Dlaczego stosunkowo mało firm produkuje kursy wideo?

12 kwietnia 2017 — by Szymon Zduńczyk0

Dziś o 12.00 kończą się zapisy na przedpremierowy kurs ABC fotografii

Średnio udostępniamy jeden kurs wideo co 2-3 miesiące, więc taka akcja jak ta, będzie dopiero w okolicach czerwca.

W ostatnim artykule pisałem o konkurencyjnych kursach. Dzisiaj garść wiadomości o kulisach produkcji jeszcze od innej strony, niż pisała o tym Paulina – asystentka na blogu.

Dlaczego stosunkowo mało firm produkuje kursy wideo?

Myślę, że jest kilka powodów. Pierwszy z nich to fakt, że w Polsce fotografowie nie za bardzo chcą się dzielić wiedzą tajemną w tej formie. Obawiają się konkurencji, piractwa?

Druga sprawa, to umiejętność przekazania wiedzy, istoty fotografii. Fotografowie wiedzą jak zrobić dobre zdjęcie ale nie potrafią tego przekazać w przystępny sposób. Nie wiedzą, czego nie wiedzą początkujący, jakie są ich bolączki, co im sprawia problemy.

Trzeci powód, to czasochłonność wykonania kursu wideo. Aby kurs był dobrze zrobiony i przemawiał do odbiorców, należy mieć zdolności edukacyjne i znać proces nauczania. Nie wystarczy nagrać kilka filmików w stylu „przysłona służy do regulowania światła i jak się ją domyka, to głębia ostrości rośnie, czyli obraz jest ostrzejszy. Mam nadzieję że to rozumiesz i możemy przejść do migawki”.

Nie.

Nikt tego nie rozumie. To zlepek skrótów myślowych.

Aby kurs był barwny i się nie nudził, powinien zawierać wiele materiałów ilustracyjnych. Jeśli lektor mówi o świetle zachodzącego Słońca, to powinno się ukazać Słońce. Są to tak zwane przebitki. Przebitki zbiera się latami.

W tej chwili posiadam ponad 500 filmów wideo – przebitek i kilka tysięcy zdjęć ilustracyjnych. To wystarczająco dużo, abym zilustrował niemal każde zagadnienie fotograficzne.

Te trzy problemy sprawiają, że na rynku jest stosunkowo mało kursów wideo.

To wszystko na dziś.

Zastanawiasz się co masz zrobić w sytuacji gdy masz już kurs Zrozumieć czas i przysłonę, który jest składnikiem nowego kursu ABC fotografii?

Odpowiedź jest prosta. W tej chwili ceny są tak obniżone, że opłaca się nabyć nowy kurs, w którym jest drugie tyle wiedzy co w starym.

Zapraszam serdecznie!

ZAPISY TUTAJ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 − 1 =

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.