main

Jak zrobić dobre zdjęcie

Co to jest lustrzanka fotograficzna? Jak działa lustrzanka? Darmowy poradnik fotograficzny dla bardzo początkujących. Zasada działania aparatu fotograficznego.

19 stycznia 2014 — by Szymon Zduńczyk2

Witam Cie w nowym cyklu darmowych materiałów wideo pt. SŁOWNIK FOTOGRAFICZNY. W tym pierwszym odcinku dowiesz się o lustrzance fotograficznej.Co to jest lustrzanka fotograficzna? Jak działa lustrzanka? Jak jest zasada działania aparatu fotograficznego?

Witam cię serdecznie z tej strony Szymon Zduńczyk jest to nowy cykl pod tytułem Słownik Fotograficzny. W krótkich poradach wideo opowiem ci o budowie i podstawowych funkcjach aparatu, a także o podstawowych technikach fotografowania. Na tej lekcji opowiem ci o tym skąd wzięła się nazwa lustrzankach. Wytłumaczenie jest bardzo proste. Jeśli w lustrzance swojej odkręcisz lub wyjmiesz obiektyw, to zobaczysz lustro samopowrotne tak zwane, które jest potrzebne do tego żeby odbijać światło i kierować je strony do pryzmatu pentagonalnego, inaczej mówiąc jeśli chcesz coś sfotografować i kierujesz obiektyw na motyw, promienieje świetne odbijają się od lustra i trafiają do pryzmatu pentagonalnego gdzie zostają odwrócone i skierowane prosto do wizjera.

Tym sposobem możesz obserwować obraz rzeczywisty, możesz obserwować i masz pełną kontrolę nad komponowaną sceną i gdy naciśniesz spust migawki lustro podnosić się, migawka podnosi się i obraz jest rzutowany za pomocą obiektywu na matrycę cyfrową. W ten sposób lustro po pierwsze daje nam obraz w wizjerze a po drugie gdy podnosi się nie przeszkadzać i następuje naświetlenie zdjęcia.

Skończ nierówną walkę ze swoim aparatem i przyjdź na stacjonarny kurs fotografii i ciesz się wspaniałymi ujęciami. Sprawdź w jakim mieście organizuję kurs podstaw fotografii: Kurs Fotograficzny dla Początkujących…

2 comments

  • aRTofFOTO

    16 grudnia 2017 at 18:15

    Bardzo ciekawe wydanie słownika fotograficznego. Wersja na czasie. Pozdrawiamy.

  • Piotr

    26 lipca 2016 at 12:27

    Chce kontynulowac darmowy kurs slownik fotograficzny pozdrawiam Piotr

Leave a Reply

Your email address will not be published.