2018_04_13_dhosting.pl_opinie_awaria_crash_elastyczny_hosting_03
Bez kategorii

Awaria, crash, blackout w Dhosting.pl. Brak możliwości pobierania kursów z serwera. Informacje dla uczestników.

OPINIA O DHOSTING.PL

… będzie wystawiona po zażegnaniu awarii.

Witajcie! Spotkała mnie niemiła niespodzianka i ze względu, na to, że nie każdy ma konto na Facebooku, tutaj będę umieszczał bieżące informacje o dostępności kursów. Przepraszam wszystkich uczestników kursów.

2018_04_13_dhosting.pl_opinie_awaria_crash_elastyczny_hosting_01

11 kwietnia 2018 – Rano ok. godz. 13 zorientowałem się, że wszystkie moje strony internetowe nie działają. Nie wyświetlają się: kursy.foto-oko.pl , foto-oko.pl , jak-zrobic-zdjecie.pl , red-focus.pl , zdunczyk.com , akademia-foto-oko.pl . Oznacza, to, że zniknąłem z internetu. Doznaje internetowej śmierci klinicznej. Pliki na serwerze są dostępne, ale nie są wyświetlane. Zgłosiłem usterkę do BOK. Dhosting.pl . Nie otrzymałem żadnej informacji o awarii na dhosting.pl . To pierwsza taka awaria, jaką przeżywam, choć korzystałem z usług hostingowych home.pl. , nazwa.pl , webd.pl ,  onet.pl , ovh.pl , iq.pl i kilku innych.

12 kwietnia 2018 – Usterka została naprawiona przez pracownika Dhosting. Jednak przez co najmniej pół dnia wszystkie moje strony przestały funkcjonować. Otworzyłem pierwszego e-maila od klienta z godziny 2.15 /noc/, z informacją, że linki do pobrania kursu nie działają. Kolejni klienci piszą, że nie mogą pobrać kursu. Ok. godz. 10 zgłaszam telefonicznie awarię /brak przekierowania na zewnętrzny serwer/. Następnie po kolejnym telefonie zgłaszam awarię pisemnie za pomocą panelu. Obsługuje mnie kolejno 4 pracowników.

13 kwietnia 2018 – Od samego rana zgłaszam telefonicznie brak usunięcia awarii. Ponawiam prośbę pisemnie w panelu Dhosting.pl i na Facebooku. Kolejne kontakty nie przynoszą żadnych efektów. Dostęp do kursów jest zablokowany. Ok. godz. 15 pracownik odpisuje, że przekierowanie, które do tej pory działało nie może być zrealizowane. Ok. godz. 21 odbieram informację, że na Dhosting nie było żadnej awarii. Obecnie obsługuję klientów ręcznie. Godz. 23. Po przesłaniu informacji o tym wpisie na profilu Facebooka Dhosting, pracownik Dhosting próbuje się bezskutecznie kontaktować ze mną telefonicznie. Jednak o tej porze już nie jestem dostępny.

14 kwietnia 2018 – Około godz. 12 odbieram pierwszą rzeczową informację od 3 dni od 5 już pracownika. Docelowy adres IP nie po stronie Dhosting rzekomo nie odpowiada. Kontaktuje się telefoniczni z pracownikiem docelowego hostingu /gdzie faktycznie są przetrzymywane pliki/.  Administarator wyłapuje błąd w nazwie wpisanej w Dhosting. Pracownik firmy Dhosting błędnie przepisał adres, który podałem mu telefonicznie. Miał do pomocy screen z adresem, który dostarczyłem do panelu BOK aby sprawdzić poprawność danych /bo wpisany adres nie chciał działać w międzyczasie/ lecz nie sprawdził tego adresu i widniał błędny adres. Samodzielnie wyedytowałem ten adres i wpisałem poprawny. Poprawność tego adresu i działanie całego systemu możne trwać do kilku godzin. Godz. 12.21. Adres został szybko odświeżony i wszystko wróciło do normy. Wszystkie pliki działają poprawnie. Oznacza to koniec awarii. Wnioski i opinię wystawię za parę dni.

2018_04_13_dhosting.pl_opinie_awaria_crash_elastyczny_hosting_02

Grafiki pochodzą z filmu reklamowego dhosting.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.