2019_01_12_wyroznione_zdjecie_na_darmowym_szkoleniu_online_fot_Kuba_Miszczyszyn_1920px
Darmowe kursy fotografii online,  konkurs fotograficzny,  recenzja zdjęć online,  zdjęcia

#2 Wyróżnione zdjęcia w konkursie podczas darmowego szkolenia fotograficznego Techniki pozowania modeli

Oto wyróżnione zdjęcia podczas 2 i 3 webinara, konferencji online z omówieniem zdjęć uczestników darmowego szkolenia Techniki pozowania modeli. O szkoleniu szczegółowo pisałem w poprzednim wpisie TUTAJ.

Pierwsze zdjęcie autorstwa Darii Sychowskiej to portret kobiecy. Najważniejszą pozytywną cechą tego zdjęcia to dobry kontakt z modelką owocujący w ufny, pogodny wyraz twarzy, spojrzenie pełne empatii, ciepła. Efekt potęguje ciepła tonacja zdjęcia, dobre światło zachodzącego słońca i nienaganna kompozycja i ułożenie postaci. Pewnym smaczkiem jest błysk w oku modelki pogłębiający widok witalnej dziewczyny.

2019_01_12_wyroznione_zdjecie_na_darmowym_szkoleniu_online_fot_Daria_Sychowska_1920px

Drugie zdjęcie stoi na przeciwnym biegunie ekspresji. Kuba Miszczyszyn, autor zdjęcia zdecydował się na pokazanie odmiennej palety odczuć. Na zdjęciu dominuje zamyślenie, lekka obawa, troska o przyszłość (wzrok skierowany w odległy punkt, ręka zasłaniająca, okrywająca ramię, tors), zaduma, dystans do fotografowanej modelki. Efekt pogłębia ciasny kadr tzw. półgłówek (cięcie w pół głowy). Niewątpliwą zaletą ujęcia jest dobre, ciepłe światło i neutralne tło.

2019_01_12_wyroznione_zdjecie_na_darmowym_szkoleniu_online_fot_Kuba_Miszczyszyn_1920px

Trzecie ujęcie Eweliny Szal to studyjna stylizacja kobieca. Zdjęcie to było omówione na 3 webinarze. Modelka jest zamyślona, nieco dumna (podniesiona głowa, ręka podniesiona w wymownym geście), nieobecna. Zdjęcie charakteryzuje się dobrym operowaniem światłem, doskonałym ułożeniem rąk, włosów w relacji z ubiorem, spójnością kolorystyczną (wręcz monochromatycznością), oszczędnością w środki wyrazu, minimalizmem. Należy pochwalić odwagę autorki w zastosowaniu tego samego koloru tła co kreacji. Łatwo popełnić tutaj błąd.

2019_01_12_wyroznione_zdjecie_na_darmowym_szkoleniu_online_fot_Ewelina_Szal_1920px

Gratuluję autorom zdjęć. Powyższe zdjęcia przechodzą do finału, o którym niebawem napiszę.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.