Jaki wybrać aparat fotograficzny

1 – Pierścienie pośrednie macro do aparatu fotograficznego

Witam. Dziękuję za wszelkie informacje dot. sztuki fotografowania. Lubię robić zdjęcia i im więcej czytam, to coraz więcej zauważam błędów w moich zdjęciach. Moim ulubioną formą jest portret, macro i krajobraz. Posiadam A380 z kitowym obiektywem (18-55). W przyszłości chciałbym rozbudować ten sprzęt. I tu mam pytania dot. właśnie rozbudowania tego sprzętu. Np. czy warto kupić redukcję do obiektywu od Zenita E (mam taki aparat). Czy tym obiektywem, od zenita można wykonać lepsze macro? …

Pozdrawiam Władek S.

3 komentarze

  • admin

    Z tego co widzę to jest nowość choć stare jasne obiektywy + przejściówki to temat z brodą. Trzeba uważać na wszelkie przejściówki, bo można uszkodzić aparat (zdarzyło mi się to). Poza tym przejściówka = problemy z automatyką: autofocus i przysłona. Stary obiektyw = słaba jakość zwłaszcza w zdjęciach pod światło (mizerne powłoki antyrefleksyjne). Zaleta to b. duża dziura 1,4 dająca mała głębię ostrości.

  • jacek

    Dzień dobry.Jak widzę fotografia makro (pewnie z powodu mniejszych wymagań plenerowych) ma duże wzięcie.Też nie jest mi obca. Mam jednak pytanie o inne pierścienie . O pierścienie do podłączania obiektywów typy TV Lens do aparatu PEN czyli mikro 4/3. Obiektywy takie są jasne i dają ciekawy obraz z bardzo zabawnym rozmyciem tylnego planu, a dodatkowym atutem aby spróbować wykonywać nimi zdjęcia ,jest ich niska cena. Piszę z pytaniem ,czy ktoś już robił nimi zdjęcia i czy opłaca się “skórka za wyprawkę”. Pozdrawiam.JO.

  • admin

    Tak się składa, że po nagraniu materiału wideo miałem te pierścienie w ręku i rozmawiałem ze sprzedawcą. Aparat musi mieć możliwość wykonywania zdjęć bez obiektywu. Jest jeszcze niedogodność polegająca na bardzo ciemnym obrazie w wizjerze ale za tą cenę nie dostaniemy nic lepszego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.